Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

3200 zestawów do badań na obecność koronawirusa dla 16 placówek ochrony zdrowia z terenu województwa świętokrzyskiego!

Szesnaście świętokrzyskich placówek ochrony zdrowia otrzymało po dwieście zestawów do badań na obecność koronawirusa. Łącznie do placówek medycznych trafiło trzy tysiące dwieście zestawów. Bezpłatne testy dla medyków i mieszkańców regionu wykonane będą dzięki dotacji unijnej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pakiety przekazano podczas spotkania w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. Jednym z uczestników spotkania był Krzysztof Ołownia, zastępca Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Każdy pakiet zawiera niezbędne numery telefonów do RCNT w sprawie odbioru materiału oraz wyników badań SARS-CoV-2, skierowania z drukami samokopiującymi, koperty, kody oraz dwieście wymazówek – podkreślał Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Testy wykonywane będą w laboratorium Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, a wyniki mają być dostępne w ciągu 24 godzin.

– Osoby do badań wytypują koordynatorzy epidemiologiczni na terenie danej jednostki medycznej. Tam też pobrany będzie wymaz. Następnie próbka oraz uzupełnione dokumenty dostarczone zostaną do RCNT. Wynik zwrotny w formie papierowej lub elektronicznej wyślemy w ciągu doby – zaznacza Łukasz Madej, koordynator Zespołu Diagnostów Medycznego Laboratorium Diagnostycznego RCNT.

W spotkaniu uczestniczył też Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zestawy do badań w kierunku koronawirusa otrzymało szesnaście placówek w regionie, w tym Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

– Jest to pierwszy krok do współpracy między Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym a świętokrzyskimi jednostkami medycznymi w walce z COVID-19 – dodał Marcin Zawierucha, dyrektor RCNT.

Obecnie laboratorium w Podzamczu może wykonać tysiąc testów na dobę.

– Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego będziemy mogli przebadać, do końca roku, blisko trzynaście tysięcy mieszkańców naszego województwa – zaznacza wicemarszałek Marek Bogusławski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this