Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od początku epidemii w województwie świętokrzyskim wyzdrowiały 193 osoby na 341 zakażonych!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego – poinformowała dziś (16 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Według danych Ministerstwa Zdrowia potwierdzono dziś 168 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej, bo aż 138 osób w województwie śląskim.

Zdjęcie ilustracyjne

O 168 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś z rana Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób pochodzi z województwa śląskiego – 138 osób. W województwie dolnośląskim odnotowano 10 zachorowań, opolskim – 6, wielkopolskim – 5, małopolskim – 4; podkarpackim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim po jednej osobie.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 341 zachorowań na COVID-19, w tym 17 zgonów oraz 193 ozdrowienia – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.


Zmarło kolejnych 5 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 67 lat, najstarsza – 92 lata. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Wczoraj 915 maja), po godzinie 17.00 otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci 17 mieszkańca województwa świętokrzyskiego – to zakażony koronawirusem 57-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, który zmarł w Lublinie.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 340 zachorowań na COVID-19, w tym 17 zgonów oraz 193 ozdrowienia.

Według danych (stan na 15 maja) Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św.  na terenie naszego powiatu 570 osób poddanych jest kwarantannie, a pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 2 osoby.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (15 maja) 104 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego: 67 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 28 osób z wynikiem negatywnym, 9 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this