Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od początku epidemii w województwie świętokrzyskim wyzdrowiały 193 osoby na 341 zakażonych!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego – poinformowała dziś (16 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Według danych Ministerstwa Zdrowia potwierdzono dziś 168 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej, bo aż 138 osób w województwie śląskim.

Zdjęcie ilustracyjne

O 168 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś z rana Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób pochodzi z województwa śląskiego – 138 osób. W województwie dolnośląskim odnotowano 10 zachorowań, opolskim – 6, wielkopolskim – 5, małopolskim – 4; podkarpackim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim po jednej osobie.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 341 zachorowań na COVID-19, w tym 17 zgonów oraz 193 ozdrowienia – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.


Zmarło kolejnych 5 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 67 lat, najstarsza – 92 lata. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Wczoraj 915 maja), po godzinie 17.00 otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci 17 mieszkańca województwa świętokrzyskiego – to zakażony koronawirusem 57-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, który zmarł w Lublinie.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 340 zachorowań na COVID-19, w tym 17 zgonów oraz 193 ozdrowienia.

Według danych (stan na 15 maja) Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św.  na terenie naszego powiatu 570 osób poddanych jest kwarantannie, a pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 2 osoby.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (15 maja) 104 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego: 67 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 28 osób z wynikiem negatywnym, 9 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this