Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

350 tysięcy na ciągnik i niewiele więcej na remonty szkół! Opozycja mówi o hipokryzji władzy!

Ponad 350 tysięcy złotych, to koszt ciągnika wraz z kosiarką, którego zakupem „pochwaliło się” na swojej stronie internetowej Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowy nabytek ma być wykorzystywany przez służby drogowe Powiatu Ostrowieckiego do bieżącego utrzymania dróg w odpowiednim standardzie. Czy powiat, który, jak słyszymy co sesję, znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej stać na taki wydatek i kto tak naprawdę na nim skorzysta? A jeśli dodamy do tego środki na remonty w szkołach sięgające 380 000 zł podczas, gdy potrzeby w tym zakresie są wielomilionowe, mamy do czynienia ze swoistym paradoksem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest to zakup perspektywiczny, gdyż po pierwsze podnosi jakość wykonywanych prac, a po drugie pozwala na oszczędności finansowe – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. W tej kwestii wypowiada się także Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego 

Chcemy podnosić jakość i wydajność pracy naszych służb drogowych. W związku z tym zakupiliśmy ciągnik, który będzie wykorzystywany na drogach powiatowych. Ponadto ten zakup będzie przynosił nam korzyści w postaci oszczędności –  wyjaśnia starosta Marzena Dębniak.

www.ostrowiecki.eu

Według zapewnień zakup ciągnika zwróci się po 3 latach użytkowania. Nowy nabytek ma też przynieść powiatowi oszczędności. Czy, aby na pewno? Patrząc na zachowawczy budżet na rok 2020, a także informacje, że starostwo znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej, o czym możemy usłyszeć na praktycznie każdej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, taki wydatek na coś bez czego jednak można się obejść, przy braku środków na remonty w oświacie i szpitalu w rozsypce z lekarzami zmieniającymi miejsca pracy na te, które dają im pewność zatrudnienia, do najbardziej fortunnych nie należy. 

– Żeby nie okazało się, że ten traktorek będzie obsługiwany przez Zakład Usług Miejskich, którego dyrektorem jest pan Łukasz Dybiec. Jest to typowy przykład, który pokazuje hipokryzję pani starosty Dębniak. Z jednej strony zwalnia pracowników z wydziału dróg, przekazuje zadania dotyczące dróg ZUM-owi, a z drugiej strony wydaje ponad 300 tysięcy na ciągnik? Obawiam się, czy zakup tego ciągnika jest zasadny. Na każdej sesji słyszymy jak to szkoły powinny być remontowane, nic w tej dziedzinie się nie dzieje, natomiast lekką ręka wydaje się ponad 300 tysięcy na ciągnik? Na tym przykładzie widać jak dobrze bawi się w powiecie pani starosta Marzena Dębniak, a są przecież ważniejsze potrzeby – podsumowuje Zbigniew Duda, przewodniczący struktur powiatowych Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

2 komentarze

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this