Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

350 tysięcy na ciągnik i niewiele więcej na remonty szkół! Opozycja mówi o hipokryzji władzy!

Ponad 350 tysięcy złotych, to koszt ciągnika wraz z kosiarką, którego zakupem „pochwaliło się” na swojej stronie internetowej Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowy nabytek ma być wykorzystywany przez służby drogowe Powiatu Ostrowieckiego do bieżącego utrzymania dróg w odpowiednim standardzie. Czy powiat, który, jak słyszymy co sesję, znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej stać na taki wydatek i kto tak naprawdę na nim skorzysta? A jeśli dodamy do tego środki na remonty w szkołach sięgające 380 000 zł podczas, gdy potrzeby w tym zakresie są wielomilionowe, mamy do czynienia ze swoistym paradoksem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest to zakup perspektywiczny, gdyż po pierwsze podnosi jakość wykonywanych prac, a po drugie pozwala na oszczędności finansowe – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. W tej kwestii wypowiada się także Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego 

Chcemy podnosić jakość i wydajność pracy naszych służb drogowych. W związku z tym zakupiliśmy ciągnik, który będzie wykorzystywany na drogach powiatowych. Ponadto ten zakup będzie przynosił nam korzyści w postaci oszczędności –  wyjaśnia starosta Marzena Dębniak.

www.ostrowiecki.eu

Według zapewnień zakup ciągnika zwróci się po 3 latach użytkowania. Nowy nabytek ma też przynieść powiatowi oszczędności. Czy, aby na pewno? Patrząc na zachowawczy budżet na rok 2020, a także informacje, że starostwo znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej, o czym możemy usłyszeć na praktycznie każdej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, taki wydatek na coś bez czego jednak można się obejść, przy braku środków na remonty w oświacie i szpitalu w rozsypce z lekarzami zmieniającymi miejsca pracy na te, które dają im pewność zatrudnienia, do najbardziej fortunnych nie należy. 

– Żeby nie okazało się, że ten traktorek będzie obsługiwany przez Zakład Usług Miejskich, którego dyrektorem jest pan Łukasz Dybiec. Jest to typowy przykład, który pokazuje hipokryzję pani starosty Dębniak. Z jednej strony zwalnia pracowników z wydziału dróg, przekazuje zadania dotyczące dróg ZUM-owi, a z drugiej strony wydaje ponad 300 tysięcy na ciągnik? Obawiam się, czy zakup tego ciągnika jest zasadny. Na każdej sesji słyszymy jak to szkoły powinny być remontowane, nic w tej dziedzinie się nie dzieje, natomiast lekką ręka wydaje się ponad 300 tysięcy na ciągnik? Na tym przykładzie widać jak dobrze bawi się w powiecie pani starosta Marzena Dębniak, a są przecież ważniejsze potrzeby – podsumowuje Zbigniew Duda, przewodniczący struktur powiatowych Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

2 komentarze

2 Comments

 1. antypis

  Styczeń 8, 2020 at 13:40

  Oczywiście że są (a raczej były ważniejsze):
  – promocja Powiatu – gazetka Puls (ca 20 tyś miesięcznie) + rajdy starych samochodów
  – odszkodowania dla niezgodnie z prawem zwolnionych pracowników plus wynagrodzenie dla prawnika z Warszawy
  – Kavarito (portal ???)
  – super manager w Szpitalu

  a teraz to taka troska o wydatki! To jest dopiero hipokryzja!

 2. sympatyk_PIS

  Styczeń 8, 2020 at 19:18

  A co Kavarito? bo to podmiot prywatny. A jak finansowana jest telewizja ostrowiecka i na czyim sprzęcie pracuje, ile płaci za wynajem lokalu? Warto przyjrzeć się tym jak również wydatkom na promocje w innych mediach. Zdaje się, ze jest jakiś problem ich ujawnieniem. A jak mówią, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radny powiatowy podczas sesji apelował do wójta Waśniowa! Dzięki jego interwencji transport uczniów odbędzie się zgodnie z prawem!

FAKTY

Starostwo ogłasza kolejny konkurs! Tym razem poszukuje podinspektora w wydziale Infrastruktury i Rozwoju!

FAKTY

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this