Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

350 tysięcy na ciągnik i niewiele więcej na remonty szkół! Opozycja mówi o hipokryzji władzy!

Ponad 350 tysięcy złotych, to koszt ciągnika wraz z kosiarką, którego zakupem „pochwaliło się” na swojej stronie internetowej Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowy nabytek ma być wykorzystywany przez służby drogowe Powiatu Ostrowieckiego do bieżącego utrzymania dróg w odpowiednim standardzie. Czy powiat, który, jak słyszymy co sesję, znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej stać na taki wydatek i kto tak naprawdę na nim skorzysta? A jeśli dodamy do tego środki na remonty w szkołach sięgające 380 000 zł podczas, gdy potrzeby w tym zakresie są wielomilionowe, mamy do czynienia ze swoistym paradoksem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest to zakup perspektywiczny, gdyż po pierwsze podnosi jakość wykonywanych prac, a po drugie pozwala na oszczędności finansowe – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. W tej kwestii wypowiada się także Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego 

Chcemy podnosić jakość i wydajność pracy naszych służb drogowych. W związku z tym zakupiliśmy ciągnik, który będzie wykorzystywany na drogach powiatowych. Ponadto ten zakup będzie przynosił nam korzyści w postaci oszczędności –  wyjaśnia starosta Marzena Dębniak.

www.ostrowiecki.eu

Według zapewnień zakup ciągnika zwróci się po 3 latach użytkowania. Nowy nabytek ma też przynieść powiatowi oszczędności. Czy, aby na pewno? Patrząc na zachowawczy budżet na rok 2020, a także informacje, że starostwo znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej, o czym możemy usłyszeć na praktycznie każdej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, taki wydatek na coś bez czego jednak można się obejść, przy braku środków na remonty w oświacie i szpitalu w rozsypce z lekarzami zmieniającymi miejsca pracy na te, które dają im pewność zatrudnienia, do najbardziej fortunnych nie należy. 

– Żeby nie okazało się, że ten traktorek będzie obsługiwany przez Zakład Usług Miejskich, którego dyrektorem jest pan Łukasz Dybiec. Jest to typowy przykład, który pokazuje hipokryzję pani starosty Dębniak. Z jednej strony zwalnia pracowników z wydziału dróg, przekazuje zadania dotyczące dróg ZUM-owi, a z drugiej strony wydaje ponad 300 tysięcy na ciągnik? Obawiam się, czy zakup tego ciągnika jest zasadny. Na każdej sesji słyszymy jak to szkoły powinny być remontowane, nic w tej dziedzinie się nie dzieje, natomiast lekką ręka wydaje się ponad 300 tysięcy na ciągnik? Na tym przykładzie widać jak dobrze bawi się w powiecie pani starosta Marzena Dębniak, a są przecież ważniejsze potrzeby – podsumowuje Zbigniew Duda, przewodniczący struktur powiatowych Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

2 komentarze

2 Comments

 1. antypis

  Styczeń 8, 2020 at 13:40

  Oczywiście że są (a raczej były ważniejsze):
  – promocja Powiatu – gazetka Puls (ca 20 tyś miesięcznie) + rajdy starych samochodów
  – odszkodowania dla niezgodnie z prawem zwolnionych pracowników plus wynagrodzenie dla prawnika z Warszawy
  – Kavarito (portal ???)
  – super manager w Szpitalu

  a teraz to taka troska o wydatki! To jest dopiero hipokryzja!

 2. sympatyk_PIS

  Styczeń 8, 2020 at 19:18

  A co Kavarito? bo to podmiot prywatny. A jak finansowana jest telewizja ostrowiecka i na czyim sprzęcie pracuje, ile płaci za wynajem lokalu? Warto przyjrzeć się tym jak również wydatkom na promocje w innych mediach. Zdaje się, ze jest jakiś problem ich ujawnieniem. A jak mówią, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this