Znajdź nas na

FAKTY

5 lat więzienia za przywłaszczenie łopaty? 73-letni mieszkaniec Ćmielowa może mieć spore kłopoty!

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 73-letniemu ćmielowianinowi, który przywłaszczył sobie łopatę nieiskrzącą o wartości 850 zł. W ustaleniu sprawcy pomocne były kamery monitoringu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie, odzyskali łopatę, senior natomiast będzie musiał tłumaczyć się przed Sądem.

Źródło: Adobe Stock

Na początku października policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie zostali powiadomieni o przywłaszczeniu łopaty nieiskrzącej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania ulicy Sandomierskiej z ulicą Polną na terenie Ćmielowa. Wtedy to pracownicy jednej z firm, wykonując prace ziemne, pozostawili na miejscu jedno ze swoich narzędzi pracy. Kiedy po krótkim czasie powrócili na miejsce okazało się, że zguba znalazła już nowego właściciela. 

Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 850 złotych. Sprawą od razu zajęli się ćmielowscy policjanci. Między innymi na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu, stróże prawa wytypowali osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa. Sprawcą przywłaszczenia łopaty nieiskrzącej okazał się 73-letni mieszkaniec Ćmielowa. Funkcjonariusze odzyskali łopatę, w której posiadaniu był nieuczciwy senior. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Mundurowi przypominają: Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś właścicielowi? Uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła  dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych.

Zgodnie z kodeksem karnym „każdy kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this