Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

5 milionów złotych dla ostrowieckiego szpitala!

5 milionów złotych przelał w ubiegłym tygodniu Narodowy Fundusz Zdrowia za faktury na konto Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Czy pieniądze zostaną przekazane na pensje pracowników?

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W związku ze złą sytuacją ekonomiczną placówki oraz odmową przez NFZ cząstkowego fakturowania w miesiącu styczniu, dyrekcja ZOZ informuje, że wynagrodzenie za miesiąc styczeń 2019 roku będzie wypłacone w dwóch ratach w lutym 2019 roku… – tłumaczyła aktualną finansową sytuacje pracowników szpitala Aldona Jarosińska, pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas zorganizowanej w piątek konferencji prasowej.

Pieniądze z NFZ-tu jednak trafiły na konto ostrowieckiego szpitala.

– NFZ przelał 5 milionów złotych dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzki NFZ.

Dodaje, że wszystkie faktury NFZ opłaca na bieżąco.

– Szpital w Ostrowcu Św. jest szpitalem sieciowym. NFZ płaci transze miesięczne i faktury, które szpital przedstawi płaci na działalność medyczną, na leczenie ludzi – za wykonane świadczenia medycznego. Jak szpital to podzieli to już jest kwestia szpitala – mówi rzecznik prasowy
Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzki NFZ.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this