Znajdź nas na

FAKTY

500 000 zł „na opłaty” dla MZK?

Na 14 marca (wtorek) zaplanowano sesję Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W porządku obrad znalazła się Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2023 r., a w niej informacja o zwiększeniu dochodów i wydatków o kwotę… pół miliona złotych za energię elektryczną dostarczoną do ostrowieckiego MZK.

Konferencja prasowa na terenie nowej bazy MZK w Ostrowcu Św. Wrzesień 2022 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wśród uchwał zaplanowanych na przyszłotygodniową sesję Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego znalazła się Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2023 r.

Zmiany w zakresie dochodów i wydatków dotyczą m.in. zwiększenia planowanych dochodów i wydatków o kwotę 500.000,00 zł (dział 600 rozdział 60004), w związku z zabezpieczeniem i rozliczaniem opłat za energię elektryczną dostarczaną do nieruchomości MZK poł. przy ul. Jana Samsonowicza 3 w Ostrowcu Św.

Jakie straty lub dochody wygenerowała Spółka, ile wynosi kapitał zakładowy Spółki, czy i jakie ma zobowiązania kredytowe – tego niestety nie dowiemy się z Biuletynu Informacji Publicznej Spółki. W rubryce Majątek nie wpisano bowiem aktualnych danych (stan na dzień 8 marca 2023 r.).

Tak wyglądają zakładki w Biuletynie Informacji Publicznej MZK w Ostrowcu Św.
Tak wyglądają zakładki w Biuletynie Informacji Publicznej MZK w Ostrowcu Św.
Tak wyglądają zakładki w Biuletynie Informacji Publicznej MZK w Ostrowcu Św.
Tak wyglądają zakładki w Biuletynie Informacji Publicznej MZK w Ostrowcu Św.

Z uchwały, która procedowana będzie podczas sesji, zaplanowanej na 14 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, dowiadujemy się również, że przesunięcia środków w kwocie 4.300,00 zł (dział 710, rozdział 71004) na wydatki związane ze zwiększeniem liczby spotkań Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Są też pozytywne informacje, jak chociażby zwiększenia planowanych dochodów i wydatków o kwotę 113 560,00 zł (dział 852 rozdział 85220), w związku z otrzymaniem dofinansowania związanego z mieszkaniem chronionym w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Zapewniono również wkład własny na ten cel w wysokości 28 390,00 zł poprzez przesunięcie z wydatków przewidzianych na promocję miasta. To tylko niektóre ze zmian wprowadzonych do projektu uchwały, dotyczącej budżetu. Jej pełna treść oraz projekty pozostałych uchwał dostępne są TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this