Znajdź nas na

FAKTY

53 nietrzeźwych kierowców, 10 wypadków i 12 rannych – jak w statystykach wyglądał długi weekend na świętokrzyskich drogach!

Za nami długi weekend i Dzień Wszystkich Świętych. To był bardzo pracowity czas dla świętokrzyskich policjantów. Funkcjonariusze zapewniali bezpieczeństwo zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak również w rejonach cmentarzy. W ciągu 4 dni funkcjonariusze mieli także dużo pracy z innego powodu. Zatrzymali bowiem 53 kierujących „na podwójnym gazie”, w tym trzech z nich na terenie powiatu ostrowieckiego. To wynik blisko 4000 kontroli trzeźwości. Ponadto mundurowi przeprowadzili 170 interwencji związanych ze zdarzeniami drogowymi, z czego 10 zakwalifikowane zostało jako wypadki. Nie było ofiar śmiertelnych, jednak 12 osób zostało rannych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu ostrowieckiego udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Niechlubnym „rekordzistą”  okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który wsiadł za „kółko” swojego Volkswagena mając blisko promil alkoholu w organizmie..

W miniony piątek (29 października) funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki pełniąc służbę na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócili uwagę na osobowego Forda. Siedzący za kierownicą mężczyzna jadąc od strony miejscowości Sarnówek popełnił wykroczenie drogowego wyprzedzając inny samochód na przejściu dla pieszych. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Pojazd zatrzymał się na ulicy Rzeczki. Stróże prawa na widok nerwowo zachowującego się kierowcy sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 32-letni ostrowczanin wsiadł za „kółko” swego samochodu mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna próbował oddalić się z miejsca kontroli. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 32-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo poszukiwany był  przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonaną kradzież.

Kolejnego dnia kwadrans przed godziną 05.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację , że w miejscowości Krzczonowice, w gminie Ćmielów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen podróżując swoim samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, a jego auto dachowało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów podróżował „na podwójnym gazie”. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. 23-latek z urazem ręki został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który podróżował pojazdem marki Volkswagen. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną niedzielę na ul. Zygmuntówka w Ostrowcu Św. Powodem interwencji było przekroczenie przez niego prędkości o 26 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi ustalili, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy zatrzymani za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.
Mundurowi także dzisiaj spodziewają się  większego ruchu na drogach, dlatego też apelują o ostrożną jazdę.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this