Znajdź nas na

FAKTY

76-latka straciła 100 000 zł!

Telefon od nieznajomego miał dotkliwe konsekwencje dla 76-latki z Chęcin. Kobieta straciła 100 000 zł wierząc, że rozmawia z policjantem. W rzeczywistości dała wiarę oszustowi.

Seniorka nie dała się oszukać Zdjęcie ilustracyjne The Stocks

O oszustwach „na wnuczka” czy „na policjanta” świętokrzyscy mundurowi informują niemal codziennie. Nie udało się uchronić 76-letniej mieszkanki gminy Chęciny, która straciła czujność i 100 tysięcy złotych. Kobieta kilka dni temu odebrała telefon od rzekomego policjanta, który poinformował, że jej oszczędności w banku są zagrożone i to właśnie pracownicy banku mają być zamieszani w oszustwo. Rozmówca podający się za policjanta zaproponował współpracę celem zatrzymania sprawców. 

Seniorka udała się więc do banku, wypłaciła 50 tysięcy złotych i we wskazanym miejscu przekazała oszczędności nieznanemu jej mężczyźnie. Nazajutrz ponownie zadzwonił nieznajomy, podszywający się pod policjanta, który poinformował, że pieniądze w innym banku również są zagrożone. 76-latka udała się także i tam, wypłaciła kolejne 50 tysięcy złotych, które też przekazała temu samemu mężczyźnie. Kobieta padła ofiarą oszustwa i straciła oszczędności w wysokości 100 tysięcy złotych. 

Pamiętajmy, że Policja nie żąda od nikogo pieniędzy! Nie przekazuje także żadnej gotówki obcym osobom, ani nie dokonuje przelewów na wskazane przez obce osoby konta.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this