Znajdź nas na

FAKTY

78-letnia ostrowczanka próbowała popełnić samobójstwo! Uratowali ją policjanci!

Gdyby nie współpraca policjantów z Polski i Słowacji, ta historia mogła skończyć się tragicznie. – Dziś, po godz. 2.00 w nocy, policjant pełniący służbę w punkcie kontaktowym w Barwinku, w ramach Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych, otrzymał informację od funkcjonariusza policji słowackiej, o tym, że mieszkanka woj. świętokrzyskiego planuje targnąć się na swoje życie – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Szybka reakcja mundurowych sprawiła, że seniorka trafiła na czas do szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne The person using drugs overdose and will be go to death this concept is for healthcare or medical/adobe stock

Współdziałanie policjantów z Polski i Słowacji pomogło uratować życie 78-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta próbowała targnąć się na swoje życie. Sygnał przekazany słowackiej policji, za pośrednictwem punktu kontaktowego w Barwinku, błyskawicznie dotarł do miejscowych policjantów, którzy pojawili się w mieszkaniu niemal w ostatniej chwili. 

– Sygnał pochodził od członka rodziny seniorki, obywatelki Słowacji, która powiadomiła miejscową policję, że jej znajoma, w rozmowie telefonicznej wyraziła zamiar popełnienia samobójstwa. Najważniejszy był czas. Policjant wydziału wywiadu kryminalnego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie błyskawicznie przekazał tę informację dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Skierowany na miejsce policyjny patrol próbował skontaktować się z kobietą mieszkającą pod wskazanym adresem – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Na miejscu mundurowi zastali zamknięte drzwi, utrudniony był też kontakt z kobietą. 

– Liczyła się każda sekunda, trzeba było wejść do środka. W tym czasie na miejscu pojawiła się sąsiadka 78-latki, która posiadała klucze do jej mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że seniorka leży na podłodze. Obok znajdowały się opróżnione opakowania po lekach. Kobiecie szybko udzielono niezbędnej pomocy. Została przewieziona do szpitala – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this