Znajdź nas na

FAKTY

864 mieszkańców gminy Ćmielów za wyspowym charakterem parku kulturowego! Znamy wyniki konsultacji społecznych!

Są już znane wyniki ankiet, poprzez które mieszkańcy gminy Ćmielów wyrazili swoje zdanie odnośnie granic Parku Kulturowego. Za wariantem drugim – obejmującym propozycje utworzenia parku w miejscach już wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (wyspowy charakter) opowiedziało się 864 mieszkańców, 416 z nich to mieszkańcy Ćmielowa. Za wariantem pierwszym, obejmującym pierwotny projekt zakładający utworzenie parku na większości terenu gminy Ćmielów, opowiedziało się 31 mieszkańców, z czego 26 głosów to mieszkańcy Ćmielowa. Czy radni Rady Miejskiej w Ćmielowie podejmując decyzję co do granic parku, wsłuchują się w głos swoich wyborców? Pomimo iż pismem z dnia 10 września w trybie dostępu do informacji publicznej zapytaliśmy jakie jest stanowisko poszczególnych Klubów Rady Miejskiej w Ćmielowie, a także przewodniczącej rady odnośnie przedstawionych granic Parku Kulturowego, wciąż nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Mieszkańcy gminy Ćmielów chętnie biorą udział w rozpoczętych 12 lipca, konsultacjach społecznych fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

20 października komisja w składzie: Tomasz Neyman (przewodniczący komisji), Dawid Gawłowski (wiceprzewodniczący komisji), Ireneusz Bednaruk (sekretarz komisji), Anita Ziółkowska i Jagoda Kocaj dokonała podsumowania konsultacji społecznych w sprawie granic Parku Kulturowego na terenie gminy Ćmielów.  

Ankieta składała się z dwóch wariantów. Każdy, biorący udział w ankiecie mógł wybrać jeden z nich.   Pierwszy z wariantów obejmował utworzenie „Parku” na terenie obejmującym większość obszaru gminy, zarządzanym przez Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, zaś wariant drugi obejmował utworzenie „parku” o charakterze wysp przy stanowiskach archeologicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zarządzanym przez gminę Ćmielów.

Oddano w sumie 908 głosów, z czego 895 ważnych oraz 7 nieważnych.  Za wariantem drugim – obejmującym propozycje utworzenia parku w miejscach już wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (wyspowy charakter) opowiedziało się 864 mieszkańców w tym: Boria – 6 głosów, Borownia – 6 głosów, Brzóstowa – 98 głosów, Buszkowice – 8 głosów, Ćmielów – 416 głosów, Drzenkowice – 18 głosów, Grójec – 57 głosów, Jastków – 12 głosów, Krzczonowice – 30 głosów, Łysowody – 6 głosów, Małachów – 6 głosów,   Piaski Brzóstowskie – 93 głosy,  Podgórze – 3 głosy, Podgrodzie – 10 głosów, Przeuszyn – 13 głosów, Smyków – 3 głosy, Trębanów – 6 głosów, Wojnowice – 6 głosów, Wola Grójecka – 35 głosów, Wólka Wojnowska – 12 głosów.

Źródło: BIP Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Za wariantem pierwszym –  obejmującym pierwotny projekt zakładający utworzenie parku na większości terenu gminy Ćmielów opowiedziało się 31 mieszkańców z czego:  Ćmielów – 26 głosów, Grójec – 1 głos, Piaski Brzóstowskie – 1 głos, Smyków – 3 głosy.

W trakcie trwających konsultacji społecznych do Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie wpłynęła deklaracja mieszkańców poszczególnych miejscowości  z terenu gminy Ćmielów, w których wyrażona została chęć przystąpienia do Parku Kulturowego Pradziejowego Górnictwa Krzemienia nad Kamienną. Deklaracje złożyli mieszkańcy: Rudy Kościelnej: 153 głosy, Stoków Starch – 51 głosów, Borii – 109 głosów, Stoków Małych – 43 głosy, Stoków Dużych – 64 głosy, Podgórza – 87 głosów, Wiktoryna – 57 głosów. W sumie – 564 głosy.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

10 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie zapytaliśmy: Jakie jest stanowisko poszczególnych Klubów Rady Miejskiej w Ćmielowie odnośnie przedstawionych granic Parku Kulturowego? Prosiliśmy o przesłanie (dostarczenie pytania) do przewodniczących wszystkich poszczególnych Klubów Rady Miejskiej w Ćmielowie. Pytaliśmy także, jakie jest stanowisko przewodniczącej Rady Miejskiej w Ćmielowie, Krystyny Zdonek, odnośnie zaproponowanych granic Parku Kulturowego?

Niestety pomimo upływu ustawowego terminu przewidzianego na odpowiedź, do dziś jej nie otrzymaliśmy. Nie wiemy także czy pytania przekazane zostały do poszczególnych klubów radnych. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Z wojewódzkiej na powiatową! 

FAKTY

Tajemnicą poliszynela pozostaje informacja o zarobkach kierowników oddziałów ostrowieckiego szpitala!

FAKTY

Jak powinna nazywać się statuetka wręczana corocznie ostrowieckim przedsiębiorcom? 

FAKTY

Gminy Waśniów i Bodzechów z dotacjami na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this