Znajdź nas na

FAKTY

894 płyny dezynfekujące, 11 300 rękawiczek, 19 485 masek jednorazowych! Rządowa pomoc dotarła także do powiatu ostrowieckiego!

O środkach ochrony osobistej pomocnych w walce z COVID-19 dostarczonych do poszczególnych powiatów w województwie świętokrzyskim poinformował 24 kwietnia Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. Pomoc w postaci masek jednorazowych, kombinezonów, fartuchów, przyłbic, gogli, płynów dezynfekcyjnych i rękawiczek dotarła także do naszego powiatu, choć na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. na próżno szukać pełnego zestawienia przekazanych przez rząd środków.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Informacje o  środkach ochrony osobistej i płynach dezynfekującymi, jakie dotychczas udało się za pośrednictwem starostw powiatowych, bądź urzędów gmin, przekazać do działających na terenie województwa świętokrzyskiego placówek opiekuńczych i medycznych, jak szpitale, ośrodki interwencji kryzysowej, domy pomocy społecznej, schroniska, noclegownie i PCPR-y, przedstawił 24 kwietnia Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. 

– Na dzień 21 kwietnia ilości te wyglądają w sposób następujący: dostarczyliśmy 24 tysiące kombinezonów, 12 tysięcy przyłbic i gogli, 17 tysięcy litrów płynów dezynfekujących, 285 tysięcy rękawiczek, 411 tysięcy maseczek. Jak wynika  zarówno z moich  ustaleń i służb mi podległych w tym momencie potrzeby są w miarę zbilansowane, ale uspokajając te ośrodki, które jeszcze może nie czują się w pełni wyposażone, dostawy przybrały charakter cykliczny i przewidywalny, stąd też w najbliższym czasie na pewno uzupełnimy braki. Myślę, że na dzień dzisiejszy sytuacja jest dosyć dobra – wyjaśnia Wojewoda Świętokrzyski.

Pomoc dotarła także do powiatu ostrowieckiego. W sumie z województwa otrzymano 500 fartuchów i kombinezonów, 764 przyłbice i gogle, 894 płyny dezynfekcyjne, 11 300 rękawiczek, 19 485 masek jednorazowych. 

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Pomimo, że po naszym artykule na temat braku bieżących  informacja dla  mieszkańców powiatu ostrowieckiego, zarówno na oficjalnym profilu na FB Starosty Ostrowieckiego – Marzeny Dębniak, jak i oficjalnej stronie starostwa, zaczęły pojawiać się aktualne informacje dla mieszkańców powiatu, na próżno szukać wiadomości o pomocy otrzymanej z Urzędu Wojewódzkiego. Być może i w tej kwestii powiat zasłonił się specustawą?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this