Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowieccy policjanci podzielili się darem ratującym życie!

Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Bez niej nie można przeprowadzać skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Niestety niczym nie można jej też zastąpić – mowa o krwi. Tym życiodajnym płynem w środę (22 kwietnia) podzielili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. – W dobie walki z koronawirusem jest ona dla nas wszystkich bardzo ważna. Dzieląc się nią pomagamy innym – przypomina Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne

9 grudnia 2019 roku ostrowiecki Klub Honorowych Dawców Krwi zrzeszający policjantów z ostrowieckiej komendy został wpisany do rejestru w RCKiK w Kielcach. Pełna nazwa klubu brzmi „Klub Honorowych Dawców Krwi nr 977 Fidelis Sanguis –„Wierni Krwi”.

Aktualnie do klubu należy 16 mundurowych, którzy biorą cyklicznie udział w akcjach oddawania krwi. Funkcjonariusze podkreślają, że taki gest jest wpisany w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu.

fot. Świętokrzyska Policja

Pandemia koronawirusa dała się we znaki Centrom Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nastąpił znaczny spadek osób oddających krew.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak jest ona ważna i niezbędna w sytuacjach ratujących ludzkie życie – dodaje Ewelina Wrziesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Z pomocą przyszli policjanci z ostrowieckiej komendy. Odpowiedzieli na apel Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i podzielili się tym bezcennym darem.

Ostrowiecki Klub Honorowych Dawców Krwi, zachęca wszystkich policjantów do dzielenia się tym co najcenniejsze.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this