Znajdź nas na

FAKTY

9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim! To osoby z powiatów kieleckiego, starachowickiego i kieleckiego!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To osoby z powiatu starachowickiego, kieleckiego i skarżyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich są osoby z powiatu starachowickiego, kieleckiego i skarżyskiego.

O 174 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem po godzinie 17.00 poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Osoby zakażone pochodzą z województw: mazowieckiego (77 osób), wielkopolskiego (35 osób), małopolskiego (10 osób), dolnośląskiego (10 osób), świętokrzyskiego (9 osób), śląskiego (8 osób), podkarpackiego (6 osób), łódzkiego (5 osób),
kujawsko-pomorskiego (4 osoby), opolskiego (3 osoby), zachodniopomorskiego (3 osoby), pomorskiego (2 osoby), podlaskiego (1 osoba), warmińsko-mazurskiego (1 osoba).

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

– To: starszy mężczyzna (powiat starachowicki), starsza kobieta (powiat starachowicki), starszy mężczyzna (powiat lipski – woj. mazowieckie) starszy mężczyzna (powiat opoczyński – woj. łódzkie), kobieta w sile wieku (powiat kielecki), mężczyzna w sile wieku (powiat skarżyski), starsza kobieta (powiat skarżyski), kobieta w nieokreślonym wieku (powiat kielecki), kobieta w sile wieku (powiat skarżyski) – poinformowała nas Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. aktualnie 389 osób objętych jest kwarantanną, 5 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Nie ma osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Ba terenie województwa świętokrzyskiego 48 osób jest hospitalizowanych, 4575 osób jest poddanych kwarantannie, a 43 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (15 kwietnia) na swoim profili na FB Piotr Babicki, starosta starachowicki  potwierdzono 11 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie starachowickim (to osoby z prywatnego domu opieki dla osób starszych w Parszowie).
W szpitalu w Starachowicach przebywało 40 pacjentów: 35 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem (w tym 10 mieszkańców powiatu starachowickiego), 5 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania). W izolatorium przebywało 9 osób (wszystkie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem).

Z powodu koronawirusa zmarło w Polsce kolejnych 18 osób zakażonych. To 82-letnia kobieta z Ozimek, 78-letnia kobieta i 75- letnia kobieta z Tych, 78-letnia kobieta z Goczałkowic, 69-letni mężczyzna z Bytomia, 79-letnia kobieta z Krakowa, 66-letni mężczyzna z Kędzierzyna-Koźla, 78-letnia kobieta z Grudziądza, 65-letnia kobieta z Tarnobrzega, 73-letnia kobieta z Łosic, 79-letni mężczyzna, 61-letnia kobieta, 85-letnia kobieta, 69-letni mężczyzna M, 87-letnia kobieta z Warszawy, 65-letnia kobieta, 68-letni mężczyzna z Radomia, 84-letnia mężczyzna z Raciborza. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w Polsce wyzdrowiało 668 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this