Sektorowe Rady ds. Kompetencji powstały by dopasować system edukacji do potrzeb systemu gospodarczego i zbudować kompetencje pożądane w poszczególnych branżach, aby kwalifikacje zdobywane w szkołach, na uczelniach, podczas kursów i szkoleń odpowiadały na realne potrzeby pracodawców. Są odpowiedzialne za współpracę z pracodawcami i jednostkami naukowymi oraz za wyznaczanie kierunku zmian.
Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach poruszono temat metakompetencji związanych z nowymi technologiami oraz przedstawiono programy edukacyjne oparte o kwalifikacje dostępne w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, jak np. Druk 3D, Lean Office oraz potencjał związany z technologiami Sztucznej Inteligencji, Blockchain, Internetu Rzeczy czy Wirtualnej Rzeczywistości.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe zajmuje się sektorem, który jest dosyć młodym segmentem polskiej gospodarki. Zawody powszechnie występujące w sektorze to m.in. specjaliści i pracownicy do spraw rachunkowości i księgowości, doradcy finansowi oraz specjaliści do spraw administracji i zarządzania. Zróżnicowany popyt na kompetencje i zawody zgłaszane przez firmy sektora usług dla biznesu oraz mała skłonność firm do zmiany lokalizacji to problemy, którym chce sprostać Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Nowoczesne Usługi Biznesowe.

Nabór na vouchery dla Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB)!
