Znajdź nas na

FAKTY

Kompetencje przyszłości!

O kompetencjach potrzebnych dla pracowników związanych z nowymi technologiami, które uznawane są za kompetencje horyzontalne Gospodarki 4.0 rozmawiali: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka z przewodniczącym Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe Piotrem Fałkiem.

Katarzyna Kubicka i wicemarszałek Renata Janik fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sektorowe Rady ds. Kompetencji powstały by dopasować system edukacji do potrzeb systemu gospodarczego i zbudować kompetencje pożądane w poszczególnych branżach, aby kwalifikacje zdobywane w szkołach, na uczelniach, podczas kursów i szkoleń odpowiadały na realne potrzeby pracodawców. Są odpowiedzialne za współpracę z pracodawcami i jednostkami naukowymi oraz za wyznaczanie kierunku zmian.

Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach poruszono temat metakompetencji związanych z nowymi technologiami oraz przedstawiono programy edukacyjne oparte o kwalifikacje dostępne w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, jak np. Druk 3D, Lean Office oraz potencjał związany z technologiami Sztucznej Inteligencji, Blockchain, Internetu Rzeczy czy Wirtualnej Rzeczywistości.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe zajmuje się sektorem, który jest dosyć młodym segmentem polskiej gospodarki. Zawody powszechnie występujące w sektorze to m.in. specjaliści i pracownicy do spraw rachunkowości i księgowości, doradcy finansowi oraz specjaliści do spraw administracji i zarządzania. Zróżnicowany popyt na kompetencje i zawody zgłaszane przez firmy sektora usług dla biznesu oraz mała skłonność firm do zmiany lokalizacji to problemy, którym chce sprostać Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Nowoczesne Usługi Biznesowe.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this