Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Adam Karolik: Są dostępne praktycznie wszystkie rodzaje szczepionek, natomiast nie ma chętnych!

– Powoli zaczyna wracać do nas koronawirus. Czwarta fala powoli zaczyna do nas wracać. To dla niedowiarków, którzy nie wierzą w tę chorobę – poinformował podczas wczorajszej (środa, 11 sierpnia) Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwie osoby z pozytywnym wynikiem testu zostały odesłane do starachowickiego szpitala. Zainteresowanie szczepieniami wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego wciąż jest niskie.

Szczepionki w przyszpitalnym punkcie szczepień. 5 stycznia 2021 rok. Jedną z pierwszych zaszczepionych osób był Adam Karolik, wówczas dyrektor do spraw medycznych w ZOZ w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  198 nowych zakażeń koronawirusem, 4 zgony: 1 z powodu COVID-19, 3 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami – to wczorajsze dane z Ministerstwa Zdrowia, dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. 5 osób z pozytywnym wynikiem testu, to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.  

Jak podczas konferencji prasowej poinformował Adam Karolik,  pełniący obowiązki dyrektora naczelnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim także na terenie naszego powiatu wzrasta liczba osób z pozytywnym wynikiem testu w kierunki koronawirusa. 

– Przez dwa miesiące nie mieliśmy żadnego potwierdzonego przypadku, dwie pierwsze osoby pojechały do szpitala w Starachowicach. Liczymy się z tą falą i jesteśmy na to przygotowani – mówił Adam Karolik.

Dodał, że zainteresowanie społeczeństwa szczepieniami jest bardzo niskie.  Ilości podawanych szczepionek są niewielkie. Nadal nie funkcjonuje punkt szczepień masowych w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej. Dyrektor podkreślał, że były takie dni, gdy w ogóle nie zgłaszały się tam osoby, chętne do zaszczepienia. Przekierowywane były wówczas do przyszpitalnego punktu szczepień. Sprawdził się natomiast mobilny punkt szczepień na ostrowieckim targu. W dni targowe szczepionych jest tam ok. 60, 70 osób dziennie. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nawet dla nas jest to zaskakujące – mówił Adam Karolik. Przypomniał, że tworzone są też plenerowe punkty szczepień. Korzystanie z ich usług też jest różne, a  ilości podawanych szczepionek niewielkie. 

– Bardziej ma to znaczenie chyba marketingowe, niż konkretne w postaci ilości podanych szczepionek – podsumował dyrektor. Dodał, że już 15 sierpnia będzie można zaszczepić się w Ćmielowie, podczas odpustu przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Obsługę medyczną będzie zapewniał personel ostrowieckiego szpitala. Mobilny Punkt Szczepień dostępny będzie także podczas Dni Ostrowca.

– Są dostępne praktycznie wszystkie rodzaje szczepionek, natomiast nie ma chętnych do szczepień – podsumował Adam Karolik. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this