Znajdź nas na

FAKTY

Dyrektor zmienił zdanie! Zostaje na stanowisku! W konkursie na nowego szefa ostrowieckiego ZOZ-u udziału jednaj nie weźmie!

Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zmienił zdanie. Nie odejdzie ze stanowiska dyrektora do spraw medycznych, jak poinformował przed tygodniem. Podtrzymuje jednak decyzję, że nie weźmie udziału na nowego szefa ostrowickiego ZOZ-u. Do szpitala wróci także część radiologów, którzy złożyli rezygnacje z pracy. Będą jednak zatrudnieni na innych niż dotychczas zasadach.

Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Zaledwie przed tygodniem informowaliśmy, że Adam Karolik, który po śmierci Andrzeja Gruzy, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., objął to stanowisko.

– Prosze państwa ja w dniu wczorajszym złożyłem w starostwie rezygnację z mojej funkcji. Po prostu uważam, że nie można kierować szpitalem w sytuacji kiedy cztery dni po złożeniu określonych żądań, grupa pracowników składa wypowiedzenie z pracy i de facto ja nie jestem dyrektorem zakładu, w którym rządzą ci, którzy składają wypowiedzenia z pracy, a nie ja. Moje zdolności wykonywania moich  czynności dyrektorskich ustały w tym momencie, w związku z czym złożyłem wczoraj rezygnację – mówił podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 4 sierpnia, Adam Karolik, dodając, że obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia, a także, że ma nadzieję iż w tym czasie uda się komisji konkursowej wyłonić nowego dyrektora naczelnego, a ten znajdzie swojego zastępcę do spraw medycznych.

Wygląda na to, że tydzień wystarczył, aby dyrektor zmienił zdanie. 

– Swoją rezygnację wycofałem w dniu wczorajszym natomiast w najbliższych dniach będzie ogłoszony konkurs na dyrektora naczelnego naszego szpitala. W dniu dzisiejszym o 13.00 na ten temat spotyka się Rada Społeczna. Żeby uciąć wszelkie spekulacje, ja swojego zdania nie zmieniam, w tym konkursie nie będę brał udziału. W związku z czym samoczynnie z chwilą kiedy będzie wybrany dyrektor naczelny moja funkcja się skończy. Natomiast jeżeli chodzi o stanowisko dyrektora medycznego, to uważam, że nowy dyrektor naczelny to będzie w jego kompetencjach, żeby znaleźć osobę odpowiednią do współpracy – poinformował Adam Karolik. 

Dodał także, że troje z radiologów, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy wkrótce do niej  powróci. Pracować  będa jednak na innych zasadach niż dotychczas,  w godzinach od 8. 00 do 13.00 łącznie z weekendami. 

– Te rozmowy z naszymi lekarzami radiologami mają się ku końcowi. Mamy wstępną ofertę współpracy z tymi lekarzami już na całkowicie innych zasadach, nie na zasadzie pracy etatowej, tylko na zasadzie pracy kontraktowej. Jest taka szansa od najbliższego poniedziałku  na powrót tych lekarzy. W niepełnym wymiarze, tak jak pracowali, ale w takim wymiarze, który zabezpieczy te podstawowe potrzeby szpitala – mówił Adam Karolik. 

Dodał, że znaczna część badań radiologicznych: tomografii, rezonansów, zdjęć rentgenowskich przekazywana będzie do teleradiologi. 

– Czynimy starania o pozyskanie nowych lekarzy radiologów, zaletą jest bowiem, gdy lekarz tej specjalizacji, dostępny jest przez całą dobę – podsumowuje pełniący obowiązki dyrektora naczelnego ZOZ w Ostrowcu Św.    

O sytuacji w ostrowieckim szpitalu, pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this