Znajdź nas na

FAKTY

Adrian M., pracownik ostrowieckiego urzędu z zarzutami w śledztwie przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu!

3 października 2023 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Adriana M., pracownika Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w śledztwie prowadzonym przeciwko Jarosławowi Górzyńskiemu, prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego. Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adrianowi M. zarzut składania fałszywych zeznań. Kolejne zarzuty usłyszał również prezydent Ostrowca Św.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adrianowi M. zarzut składania fałszywych zeznań w dniu 22 września 2023 roku kwalifikowany z art. 233 § 1 k.k. 

Adrian M. przesłuchiwanym w charakterze świadka w postępowaniu przeciwko Jarosławowi Górzyńskiemu, pomimo pouczenia go o grożącej mu odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, zeznał nieprawdę. Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Jarosław Górczyński usłyszał kolejne zarzuty!

4 października 2023 roku prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, przedstawił prezydentowi Ostrowca Św. kolejne 3 zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych. 

Aktualnie Jarosław Górczyński podejrzany jest o popełnienie łącznie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania realną obawę matactwa procesowego wobec Jarosława Górczyńskiego  na wniosek prokuratora stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this