Znajdź nas na

FAKTY

Agresywny ostrowczanin trafił do aresztu!

W połowie grudnia wtargnął do mieszkania 29-letniego ostrowczanina, pobił go, okradł i uszkodził jego mienie. Dziś (20 grudnia) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 27-latka. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Kilka dni temu dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego wdarł się jakiś mężczyzna, który pobił zgłaszającego incydent mężczyznę. Policjanci udali się pod wskazany adres celem ustalenia okoliczności zdarzenia.  Jak się okazało pokrzywdzony przebywał już w szpitalu.  Sprawą zajęli się ostrowieccy kryminalni. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że w godzinach porannych do mieszkania 29-latka kiedy ten jeszcze spał wdarł się 27-latek uszkadzając drzwi wejściowe. Napastnik nic nie mówiąc, zaczął uderzać pięściami pokrzywdzonego po  głowie i całym ciele. Po chwili agresor opuścił mieszkanie zabierając ze sobą telefon komórkowy, oraz pieniądze w kwocie 20 złotych. Ponadto wychodząc uszkodził znajdujący się w pobliżu telewizor i pralkę. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę nie mniejszą niż 1500 złotych.

W miniony poniedziałek, 18 grudnia 27-letni agresor został zatrzymany przez miejscowych kryminalnych  i umieszczony w policyjnej celi. Wczoraj (19 grudnia) ze swojego zachowania tłumaczył się przed prokuratorem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 27-letniemu ostrowczaninowi zarzut rozboju, uszkodzenia mienia, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia ciała.

Dzisiaj (20 grudnia)  na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 27-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this