Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Amadeusz Mazur z Waśniowa jednym z laureatów wojewódzkiego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Poznaliśmy zwycięzców eliminacji wojewódzkich 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Amadeusz Mazur z Waśniowa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 24 kwietnia odbył się etap wojewódzki 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach uczestniczyło 39 osób, zwycięzców eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych. Przedsięwzięciu patronował marszałek województwa Andrzej Bętkowski, który zainaugurował rywalizację.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Cieszę się, że turnieje wiedzy pożarniczej cieszą się coraz większą popularnością. To ogromnie ważne, że wśród młodzieży rośnie nie tylko świadomość o zagrożeniach, sposobach prewencji i sposobach zwalczania ognia, ale również chęć niesienia pomocy potrzebującym. Jest to szczególnie budujące, gdy widzę na tej sali młodzież z całego województwa, a wśród nich wiele znajomych twarzy – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski inaugurując  rywalizację.

Młodzież rywalizowała w 3 grupach wiekowych.
Powiat ostrowiecki reprezentowali: Karol Kozieł (szkoły podstawowe – VII miejsce), Maciej Kwiatkowski (gimnazja – V miejsce) oraz Amadeusz Mazur (szkoły ponadgimnazjalne – III miejsce). Do Złotego Potoku pojadą mistrzowie oraz wicemistrzowie każdej z nich.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Szkoły podstawowe:
I. Wiktor Wojsa – Chęciny
II. Kacper Mytkowski – Końskie
III. Daniel Gizan – Mirzec

Gimnazja:
I. Jakub Staniek – Baćkowice
II. Kamil Skotnicki – Busko-Zdrój
III. Wiktoria Wiolanka – Staszów

Szkoły ponadgimnazjalne:
I. Kinga Podsiadło – Kielce
II. Julia Trela – Włoszczowa
III. Amadeusz Mazur – Waśniów

Eliminacje podzielone były na dwa etapy: 30-minutowy, składający się z 30 pytań test, a następnie 3 osoby, które najlepiej napisały test odpowiadały na pytania ustne. Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas krajowego finału turnieju, który odbywać się będzie w dniach 30.05 -01.06 w Złotym Potoku k. Częstochowy.

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

Komisji egzaminacyjnej przewodniczył Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach – bryg. Sławomir Pietrykowski. Nagrody, które ufundował marszałek województwa oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wręczył st. Bryg. Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, że ideą turnieju jest przede wszystkim podnoszenie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży z zakresu ochrony przeciwpożarowej, która obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, działania związane z prowadzeniem akcji ratowniczych, zasady ochrony ludności czy nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych. Istotne jest, aby młodzież wiedziała jak najwięcej o zasadach postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętnościach posługiwania się sprzętem gaśniczym oraz historią i tradycją ruchu strażackiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this