Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Amadeusz Mazur z Waśniowa jednym z laureatów wojewódzkiego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Poznaliśmy zwycięzców eliminacji wojewódzkich 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Amadeusz Mazur z Waśniowa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 24 kwietnia odbył się etap wojewódzki 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach uczestniczyło 39 osób, zwycięzców eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych. Przedsięwzięciu patronował marszałek województwa Andrzej Bętkowski, który zainaugurował rywalizację.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Cieszę się, że turnieje wiedzy pożarniczej cieszą się coraz większą popularnością. To ogromnie ważne, że wśród młodzieży rośnie nie tylko świadomość o zagrożeniach, sposobach prewencji i sposobach zwalczania ognia, ale również chęć niesienia pomocy potrzebującym. Jest to szczególnie budujące, gdy widzę na tej sali młodzież z całego województwa, a wśród nich wiele znajomych twarzy – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski inaugurując  rywalizację.

Młodzież rywalizowała w 3 grupach wiekowych.
Powiat ostrowiecki reprezentowali: Karol Kozieł (szkoły podstawowe – VII miejsce), Maciej Kwiatkowski (gimnazja – V miejsce) oraz Amadeusz Mazur (szkoły ponadgimnazjalne – III miejsce). Do Złotego Potoku pojadą mistrzowie oraz wicemistrzowie każdej z nich.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Szkoły podstawowe:
I. Wiktor Wojsa – Chęciny
II. Kacper Mytkowski – Końskie
III. Daniel Gizan – Mirzec

Gimnazja:
I. Jakub Staniek – Baćkowice
II. Kamil Skotnicki – Busko-Zdrój
III. Wiktoria Wiolanka – Staszów

Szkoły ponadgimnazjalne:
I. Kinga Podsiadło – Kielce
II. Julia Trela – Włoszczowa
III. Amadeusz Mazur – Waśniów

Eliminacje podzielone były na dwa etapy: 30-minutowy, składający się z 30 pytań test, a następnie 3 osoby, które najlepiej napisały test odpowiadały na pytania ustne. Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas krajowego finału turnieju, który odbywać się będzie w dniach 30.05 -01.06 w Złotym Potoku k. Częstochowy.

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

Komisji egzaminacyjnej przewodniczył Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach – bryg. Sławomir Pietrykowski. Nagrody, które ufundował marszałek województwa oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wręczył st. Bryg. Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, że ideą turnieju jest przede wszystkim podnoszenie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży z zakresu ochrony przeciwpożarowej, która obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, działania związane z prowadzeniem akcji ratowniczych, zasady ochrony ludności czy nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych. Istotne jest, aby młodzież wiedziała jak najwięcej o zasadach postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętnościach posługiwania się sprzętem gaśniczym oraz historią i tradycją ruchu strażackiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this