Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Andrusiewicz: Gorący apel – szczepmy dzieci!

W ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada. Stąd gorący apel – szczepmy dzieci – powiedział w środę podczas konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Łódź. 22.12.2021. Koronawirus w Polsce. Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" pomagali przezwyciężyć stres małym pacjentom, którzy mieli szczepienie przeciw COVID-19 w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łódź, 22 bm. (mr) PAP/Grzegorz Michałowski

Podczas konferencji prasowej rzecznik MZ wskazał, że “w ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada”. Przypomniał, że “w tej chwili zarejestrowanych mamy 415 tys. dzieci, a zaszczepionych 310 tys.”. “Stąd gorący apel – szczepmy dzieci” – podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zwrócił także uwagę, że “na pewno lepiej przebiega to szczepienie w grupie wiekowej 12-17 lat”. Wyjaśnił, że w tej grupie “już blisko 900 tys. dzieci i młodzieży jest zaszczepione”.

Zastrzegł jednak, że “oczywiście trzeba pracować nad tym, aby to wyszczepienie wśród dzieci i młodzieży zwiększyć tak, abyśmy po feriach, które rozpoczynają się już w części województw w poniedziałek, mogli ze spokojem oczekiwać powrotu wszystkich do szkoły”. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this