Znajdź nas na

FAKTY

Ukrywali się w piwnicach, szafach i.. łóżkach!

Wyobraźnia ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości nie zna granic. Jak pokazują policyjne statystyki, osoby, które „mają coś na sumieniu” na swoje kryjówki wybierają nie tylko piwnice, czy pustostany, ale także… łóżka, czy szafy. W 2021 roku policjanci z Zespołu Poszukiwań z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowali łącznie 451 spraw poszukiwawczych, zatrzymali 42 osoby poszukiwane na podstawie listów gończych i 298 na podstawie nakazów doprowadzenia. Ponadto ostrowieccy funkcjonariusze zrealizowali 111 zarządzeń dotyczących ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych. Tylko w ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowano łącznie 44 sprawy dotyczące zaginięć.

fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Policjanci pełniący służbę w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji Osób, funkcjonującym w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy Policji na co dzień zajmują się nie tylko ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez organy ścigania, ale także realizują nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok. W 2021 roku stróże prawa zrealizowali łącznie 451 spraw poszukiwawczych. 

Jak wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. funkcjonariusze pracują często w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Często zdarza się, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów, a także w innych miastach wojewódzkich. Podczas wykonywania swoich zadań spotykają się z osobami, które aby uniknąć zatrzymania i kary wykazują się dużą „determinacją” i ukrywają w różnych miejscach np. łóżkach, szafach czy też piwnicach. W 2021 roku zatrzymano 42 osoby poszukiwane na podstawie listów gończych i 298 na podstawie nakazów doprowadzenia. Ponadto ostrowieccy funkcjonariusze zrealizowali 111 zarządzeń dotyczących ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych.

Ewelina Wrzesień dodaje, że zaangażowania od policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób wymagają również czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. Zwłaszcza te tzw. 1 poziomu, kiedy z okoliczności zaginięcia wynika, iż istnieje realne zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby zaginionej. Tylko w ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowano łącznie 44 sprawy dotyczące zaginięć.

Od początku 2022 roku ostrowieccy kryminalni zatrzymali  14 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wczoraj (wtorek, 11 stycznia) do grona zatrzymanych dołączyło dwoje ostrowczan. Jako pierwsza zatrzymana została 32-latka. Kobieta zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za dokonaną kradzież. Natomiast drugim poszukiwanym okazał się 32-latek, który przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od pół roku. W więziennej celi ma do „odpokutowania” karę 15 dni pozbawienia wolności za dokonaną kradzież. Dodatkowo był on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu w sprawie dotyczącej niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this