Znajdź nas na

FAKTY

Ankieterzy NFZ pytają pacjentów o jakość opieki medycznej!

Już po raz czwarty ankieterzy NFZ pytają pacjentów o jakość opieki medycznej. Poprzednie ankiety dotyczyły leczenia szpitalnego i porad w POZ. Tym razem pytania dotyczą Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS). Ankieta jest anonimowa.

Źródło: NFZ

Ankieterzy NFZ-u pytają o: sprawność w zapisaniu pacjentów na wizytę, zachowanie i postawy pracowników rejestracji, zaangażowanie lekarza, stopień zrozumiałości informacji przekazywanych pacjentowi, prawdopodobieństwo polecenia placówki w przyszłości. Każdy z tych obszarów można ocenić w skali od 0 do 10.

Dzięki badaniom, NFZ sprawdza, jak pacjenci oceniają jakość opieki w placówkach, w których się leczą. To ważny element strategii rozwoju NFZ.

– Monitorujemy jakość i dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia pacjentów na temat warunków udzielania świadczeń w placówkach leczniczych. Dzięki ankiecie chcemy poznać zdanie pacjentów o funkcjonowaniu placówek, w których się leczą i wskazać te obszary, które wymagają poprawy. Zachęcam do podzielenia się swoją opinią. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ankieterzy mogą zadzwonić od poniedziałku do soboty, w godzinach 8.00-18.00.

WAŻNE:

Ankieterzy NFZ nie badają przebiegu leczenia i kwestii medycznych oraz terapeutycznych. Sprawdzają natomiast jakość i sprawność obsługi pacjentów w poradniach specjalistycznych.

Ankieta jest anonimowa, a ankieterzy  znają jedynie: numer telefonu, płeć pacjenta, placówkę, w której pacjent się leczył, datę skreślenia pacjenta z harmonogramu przyjęć, prowadzonego przez tę placówkę. Nie znają imienia i nazwiska pacjenta ani jego numeru PESEL. Nie dysponują też informacjami wrażliwymi, np. z jakich świadczeń konkretnie pacjent korzystał. 

NFZ przypomina, aby w trakcie rozmowy nie podawać żadnych informacji o sobie, zwłaszcza danych osobowych. To kluczowe dla bezpieczeństwa ankietowanych. Osoby dzwoniące w imieniu NFZ nie potrzebują innych danych, niż te, do których otrzymali dostęp.

W razie jakiekolwiek wątpliwości, które dotyczą tożsamości ankieterów i samego badania, można się skontaktować z infolinią – bezpłatny numer 800 190 590 jest czynny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this