Znajdź nas na

FAKTY

Zamiast gier i książek – kwiaty doniczkowe! Ostrowczance grozi do 8 lat pozbawienia wolności!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej ostrowczance, która podejrzana jest o dokonanie oszustwa w jednym z hipermarketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta korzystając z kasy samoobsługowej zamiast zeskanować kody z zestawu gier i książki, wprowadziła dwukrotnie kod kreskowy z kwiatka doniczkowego. W ten sposób zaniżyła wartość produktów na paragonie. Klientka naraziła market na straty w kwocie… 70 złotych.

Źródło: Freepik

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (17 grudnia). Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z hipermarketów w Ostrowcu Świętokrzyskim ochrona ujęła 35-latkę. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta prawdopodobnie dopuściła się oszustwa. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy ustalili, że ostrowczanka korzystając z kasy samoobsługowej zamiast zeskanować kody z zestawu gier i książki, wprowadziła dwukrotnie kod kreskowy z kwiatka doniczkowego o wartości 9,99 złotych. W ten sposób nieuczciwa klientka zaniżyła należność na paragonie o 70 złotych. 

Zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. 35-latka naraziła market na straty i dlatego jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut oszustwa. Zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this