Znajdź nas na

FAKTY

Ankiety satysfakcji, telewizor i automaty z jedzeniem. Czy to priorytetowe oczekiwania pacjentów ostrowieckiego SOR-u?

Automaty z żywnością i napojami, „telewizor z dostępem do wielu kanałów telewizyjnych”, a także „ankiety satysfakcji”, czy to aby na pewno priorytetowe oczekiwania pacjentów wobec ostrowieckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? 6 kwietnia na profilu Zespołu Opieki Zdrowotnej Ostrowcu Św. w mediach społecznościowych pojawił się post „Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów”. Co miał na myśli jego twórca i jak planowane lub wprowadzone zmiany przyczynią się do poprawy obsługi pacjentów na ostrowieckim SORze?

SOR w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Długi czas oczekiwania, mała liczba personelu w stosunku do oczekujących na pomoc pacjentów – to największe, zdaniem naszych czytelników, problemy na ostrowieckim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Na ostrowieckim SORze przyjmowanych jest średnio 100 osób dziennie (dane  przekazane w odpowiedzi na interpelację radnego powiatowego – Pawła Walesica ). Są to pacjenci ambulatoryjni i odesłani z POZ, nie mogący niezwłocznie skorzystać z poradni specjalistycznych z uwagi na kilkutygodniowy termin oczekiwania na wizytę, zgłaszający się na SOR samodzielnie ze wszystkimi schorzeniami, najczęściej przewlekłymi, z wygody, którzy myślą, że  na SOR otrzymają kompleksową opiekę i badania, bezdomni i alkoholicy, przywożeni przez karetki z terenu własnego szpitala oraz z okolicznych powiatów, przywożeni przez Policję i inne służby mundurowe, którzy muszą być zaopatrzeni priorytetowo. 

Zrzut ekranu z profilu ZOZ w Ostrowcu Św.

– Wśród wyżej wymienionej grupy, pacjentów rzeczywiście spełniających wymogi ustawowe do udzielenia pomocy w SOR jest niewielki procent – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego z 18 marca 2022 roku.

Czego od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oczekują zatem pacjenci? Sprawnej obsługi, nie przepracowanego personelu, krótkiego czasu oczekiwania na usługę?   

Jak przeczytać możemy w zamieszczonym 6 kwietnia na profilu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. w mediach społecznościowych – poście:

„Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim to jeden z kluczowych oddziałów naszego Szpitala. To właśnie tutaj trafiają pacjenci z nagłymi dolegliwościami a wizyty w SOR należą do tych nieplanowanych. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż w stanie choroby ciężko jest zadbać o organizację nawet tych najpotrzebniejszych rzeczy. W związku z powyższym, informujemy Państwa, iż wszystkie osoby oczekujące na przyjęcie w SOR mogą skorzystać z pomocy pracowników szpitala, którzy pracują w Rejestracji SOR. Ponadto, niebawem w poczekalni SOR pojawia się automaty z żywnością i napojami, dzięki którym osoby oczekujące na przyjęcie w SOR będą mogły zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Aby umilić Państwu czas oczekiwania, poczekalnia SOR została wyposażona w telewizor z dostępem do wielu kanałów telewizyjnych. Liczymy na to, iż poziom komfortu oczekiwania w poczekalni SOR znacznie się poprawi a poziom Państwa zadowolenia wzrośnie, Przygotowaliśmy dla Państwa ankiety satysfakcji, w których będziecie mogli Państwo wyrażać opinię na temat jakości pracy SOR. Dla Szpitala będzie to wiarygodne źródło informacji, dzięki któremu będziemy mogli cały czas podnosić standard naszych usług.”

Czy to aby na pewno największe potrzeby pacjentów ostrowieckiego SOR-u? Niestety możliwość komentowania postów w mediach społecznościowych szpitala została wyłączona. O czym informowaliśmy tutaj:

Wygląda na to, że pacjentom pozostały już tylko „ankiety satysfakcji”.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this