Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Anna Bober: Warto spędzić z nami tę niedzielę! Już jutro startuje Ostrowiecki Półmaraton Leśny!

Już jutro na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czeka druga odsłona Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” nie zapomniało o profesjonalnych zawodnikach, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Będzie także coś dla najmłodszych. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. – Naprawdę warto spędzić z nami tę niedzielę – zachęca Anna Bober, prezes Stowarzyszenia OstroBiec.

fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec

Ostrowiecki Półmaraton Leśny to cykl biegów, wśród których sztandarowym jest półmaraton, ale podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie biegu na 7 km i biegów dla dzieci.

– To już druga odsłona tej cieszącej się popularnością imprezy. Zakładając Stowarzyszenie chcieliśmy zrobić taką fajną imprezę, która byłaby także naszą wizytówką. Na Gutwinie mamy organizowane imprezy przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i są to półmaratony na raty, maratony na raty. Stwierdziliśmy, że oprócz tego przydałoby się coś większego, stąd pomysł na Ostrowiecki Półmaraton Leśny – wspomina Anna Bober, prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”.

Przygotowania do tegorocznego Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, ruszyły gdy tylko opadł kurz i emocje po pierwszej edycji. A ta cieszyła się olbrzymim powodzeniem. Na starcie półmaratonu stanęło bowiem 200 biegaczy.

– W tym roku mamy już ok. 210 zgłoszeń. Sporo osób się zapisuje także w trakcie otwarcia biura zawodów. Dziś można się zapisać w restauracji Primo, gdzie czynne będzie biuro zawodów od godziny 15.00, do godziny 18.00. Jutro już w miasteczku biegowym na Gutwninie – dodaje Anna Bober.

Przyznaje, że do udziału w biegu zgłosiło się sporo biegaczy z całej Polski. Są zawodnicy z Poznania, z Łodzi, z Warszawy. Pojawią się także bardzo znane wśród miłośników tego typu sportu nazwiska, jak Kamil Leśniak, czy Tomasz Walerowicz.

Baza i start-meta zawodów zlokalizowana będzie na terenie Ośrodka Rekreacyjno- Wypoczynkowego „Gutwin”. Dzięki temu zarówno Ostrowiecki Półmaraton Leśny jak i Leśna Siódemka będą w całości poprowadzone leśnymi drogami, bez odcinków asfaltowych.

– Mamy świetnie przygotowaną i zorganizowaną trasę. Proponujemy dwa dystanse: 21 km i 7 km. Jest w czym wybierać. Odnajdą się u nas mniej i bardziej zaawansowani biegaczy. Mamy masę fajnych nagród. Przekąski w postaci ciepłej zupy i pączków. Będzie także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Naprawdę warto spędzić z nami tę niedzielę – zachęca Anna Bober.

Program Imprezy:

7: 30 -otwarcie biura zawodów namiot zlokalizowany przy leśniczówce

„Zwierzyniec” koło Ośrodka „Gutwin”

9: 30 -zamknięcie biura zawodów (zapisy dzieci do 12:00)

10: 00 –start dystansu 21 km

10: 30 –start 7 km

12: 30 –start biegów dla dzieci13: 00-dekoracja zwycięzców

Ok 13: 00 – dekoracja zwycięzców

Ok 13: 30 – Quiz dla wszystkich uczestników z atrakcyjnymi nagrodami.

Ok. 14: 00 zakończenie imprezy.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na terenie przy Ośrodku „Gutwin”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Małgorzata Ślusarz: Przeszło dwa lata pielęgniarki w ośrodku zdrowia w Waśniowie były poniżane, traktowane w nieodpowiedni sposób!

FAKTY

Radni z Klubu PiS: Jesteśmy na granicy miasta prezydenckiego! Opozycja przeciwko absolutorium dla prezydenta!

FAKTY

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie!

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego postawili na Andrzeja Dudę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this