Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Anna Bober: Warto spędzić z nami tę niedzielę! Już jutro startuje Ostrowiecki Półmaraton Leśny!

Już jutro na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czeka druga odsłona Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” nie zapomniało o profesjonalnych zawodnikach, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Będzie także coś dla najmłodszych. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. – Naprawdę warto spędzić z nami tę niedzielę – zachęca Anna Bober, prezes Stowarzyszenia OstroBiec.

fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec

Ostrowiecki Półmaraton Leśny to cykl biegów, wśród których sztandarowym jest półmaraton, ale podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie biegu na 7 km i biegów dla dzieci.

– To już druga odsłona tej cieszącej się popularnością imprezy. Zakładając Stowarzyszenie chcieliśmy zrobić taką fajną imprezę, która byłaby także naszą wizytówką. Na Gutwinie mamy organizowane imprezy przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i są to półmaratony na raty, maratony na raty. Stwierdziliśmy, że oprócz tego przydałoby się coś większego, stąd pomysł na Ostrowiecki Półmaraton Leśny – wspomina Anna Bober, prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”.

Przygotowania do tegorocznego Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, ruszyły gdy tylko opadł kurz i emocje po pierwszej edycji. A ta cieszyła się olbrzymim powodzeniem. Na starcie półmaratonu stanęło bowiem 200 biegaczy.

– W tym roku mamy już ok. 210 zgłoszeń. Sporo osób się zapisuje także w trakcie otwarcia biura zawodów. Dziś można się zapisać w restauracji Primo, gdzie czynne będzie biuro zawodów od godziny 15.00, do godziny 18.00. Jutro już w miasteczku biegowym na Gutwninie – dodaje Anna Bober.

Przyznaje, że do udziału w biegu zgłosiło się sporo biegaczy z całej Polski. Są zawodnicy z Poznania, z Łodzi, z Warszawy. Pojawią się także bardzo znane wśród miłośników tego typu sportu nazwiska, jak Kamil Leśniak, czy Tomasz Walerowicz.

Baza i start-meta zawodów zlokalizowana będzie na terenie Ośrodka Rekreacyjno- Wypoczynkowego „Gutwin”. Dzięki temu zarówno Ostrowiecki Półmaraton Leśny jak i Leśna Siódemka będą w całości poprowadzone leśnymi drogami, bez odcinków asfaltowych.

– Mamy świetnie przygotowaną i zorganizowaną trasę. Proponujemy dwa dystanse: 21 km i 7 km. Jest w czym wybierać. Odnajdą się u nas mniej i bardziej zaawansowani biegaczy. Mamy masę fajnych nagród. Przekąski w postaci ciepłej zupy i pączków. Będzie także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Naprawdę warto spędzić z nami tę niedzielę – zachęca Anna Bober.

Program Imprezy:

7: 30 -otwarcie biura zawodów namiot zlokalizowany przy leśniczówce

„Zwierzyniec” koło Ośrodka „Gutwin”

9: 30 -zamknięcie biura zawodów (zapisy dzieci do 12:00)

10: 00 –start dystansu 21 km

10: 30 –start 7 km

12: 30 –start biegów dla dzieci13: 00-dekoracja zwycięzców

Ok 13: 00 – dekoracja zwycięzców

Ok 13: 30 – Quiz dla wszystkich uczestników z atrakcyjnymi nagrodami.

Ok. 14: 00 zakończenie imprezy.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na terenie przy Ośrodku „Gutwin”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this