Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Baranki z pomponów, koguciki z wytłaczanek. ZSS zaprasza na Kiermasz Wielkanocny!

Na Kiermaszu Wielkanocnym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 można znaleźć dosłownie wszystko, co kojarzy się z tradycją Świąt Wielkanocnych: od zwykłych kurczaków, baranków czy pisanek po ciekawe stroiki wykonane w przeróżnych technikach. Kiermasz czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kiermasz Wielkanocny w Zespole Szkół Specjalnych to już tradycja. Organizowany jest bowiem od kilku lat. Początkowo był to tylko kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, a kilka lat później zorganizowano również kiermasz ozdób wielkanocnych.

– Są u nas rzeczy bardzo proste m.in. kurczątka i baranki, wykonane z pomponów, które rąbią dzieci. Mają w ten sposób możliwość usprawniania pracy dłoni, ponieważ wykonanie takiego pompona polega na owijaniu i przewlekaniu włóczki przez otwór na okręgu. Są kogutki wykonane z wytłaczanek po jajkach, które są wycinane i malowane przez uczniów. Uczniowie wykonują też większość elementów dekoracyjnych, podkładki z masy solnej, czy owijają wydmuszki sznureczkami z bibuły – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy placówki.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W wykonaniu elementów bardziej skomplikowanych pomagają nauczyciele. Są jajka wykonane metodą decoupage, czy styropianowe ozdabiane cekinami, które bardzo chętnie wykonują uczniowie, a technika ta utrwala koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję ruchową, ruchy manualne, które potem usprawniają poprawne chwytanie ołówka, wzmacniają napięcie mięśniowe palców i nadgarstka, przez co dziecko ma ułatwione później posługiwanie się ołówkiem i długopisem. Techniki te powodują również wyciszenie dziecka, rozwijają też logiczne myślenie.

Szkoła, jako placówka nie ma możliwości finansowania zakupów, z których wykonywane są ozdoby.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Na szczęście, mamy Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło”, które powstało aby wspierać działania placówki i dzięki temu ze środków pozyskiwanych przez stowarzyszenie szkoła może sobie pozwolić m. in. na zakup materiałów, z których robione są stroiki – dodaje rzecznik prasowy.

Pieniądze, które otrzymamy ze sprzedanych rzeczy wracają z powrotem do stowarzyszenia i dzięki nim możemy wspierać różne inicjatywy organizowane na terenie naszej szkoły, zakup nagród w różnych konkursach, dofinansowania do wyjazdów dzieci na zawody w ramach Klubu O.S. „Rywal”, czy inne.

Środki ze sprzedaży stroików są przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia „Źródło”, m. in. na nagrody dla uczniów w ramach konkursów, czy organizację pikników.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kiermasz będzie trwał, aż do samych Świąt Wielkanocnych, chyba że ozdoby znajdą wcześniej nabywców.

Stroiki sprzedawane są codziennie na holu szkoły, parter od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Na kiermaszu sprzedają nauczyciele, którzy nie mają w tym czasie zajęć lekcyjnych, robią to w ramach wolontariatu.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this