Znajdź nas na

PO GODZINACH

Fabryka Ziomków wystartuje 3 kwietnia!

Młodzież z Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół nr II „Budowlanka” i CKZiU „Samochodówka” z Ostrowca Św. będzie miała okazję poznać tradycję i kulturę Węgier, Hiszpanii oraz Turcji. Najbliższa wizyta europejskich wolontariuszy, w ramach programu „The Homies Factory” już 3 kwietnia.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

Wizyty wolontariuszy europejskich w szkołach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego to główne działanie w ramach programu „The Homies Factory”(Fabryka Ziomków), który już od 3 lat jest realizowany na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

W tym roku młodzież ze szkół biorących udział w projekcie będzie miała okazję i możliwość poznania tradycji i kultury Węgier, Turcji oraz Hiszpanii. Do tej poryw Ostrowcu Św. gościliśmy wolontariuszy z krajów: Macedonia, Portugalia, Wielka Brytania, Hiszpania, Rumunia, Francja, Dania, Włochy, Węgry czy Turcja.

To pomysł młodych działaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego, działających w formalnej już organizacji – Świętokrzyskim Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

– Jako nieformalna grupa Zespół Pomocy Koleżeńskiej nie mieliśmy tylu możliwości, ile daje nam stowarzyszenie. Czekaliśmy na osiągnięcie pełnoletności, żeby móc tworzyć własną organizację. Obecnie staramy się pozyskiwać fundusze ze źródeł przeznaczonych dla organizacji pozarządowych – tłumaczy Patryk Stępień, Prezes Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych. – Organizujemy warsztaty, wymiany międzynarodowe, konferencje i szkolenia! Jeżeli masz pomysł na własną inicjatywę i oczekujesz pomocy, albo chcesz zaangażować się społecznie – świetnie trafiłeś! Zapraszamy do wspólnego działania – zachęca Patryk Stępień.

Podkreśla, że są oficjalnie zarejestrowanym podmiotem, posiadają numery PIC (dzięki temu mogą wnioskować o fundusze unijne np. z programu Erasmus+) oraz DUNS (co pozwala na współpracę z podmiotami z USA), a także są oficjalnie wpisani jako usługodawca w NATO-wskich bazach podmiotów gospodarki narodowej!

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this