Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będą nowe połączenia, lepsze perony, a pasażerowie zyskają na czasie!

W czwartym kwartale bieżącego roku, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują rozpoczęcie robót na odcinku linii nr 25 Starachowice Wschodnie – Ostrowiec Św. Pasażerowie zyskają m.in. nowy, wyższy i wygodniejszy peron. Przebudowa linii nr 25 Skarżysko-Kamienna – Sandomierz umożliwi szybszy przejazd pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że z połączeniami kolejowymi w Ostrowcu Świętokrzyskim najlepiej nie jest wie każdy, kto korzysta z tego środka transportu. Stara infrastruktura kolejowa nie pozwala na szybsze przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, a brak połączeń lub ich mała ilość sprawia, że mieszkańcy skazani są na korzystanie z innych środków transportu. Nie każdemu to odpowiada. Jak zapowiada Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – będzie bardziej komfortowo, nowocześnie, a przede wszystkim szybciej!

– Na stacjach w Starachowicach Wschodnich (peron przydworcowy), Ostrowcu Świętokrzyskim (peron nr 2) i Kunowie oraz przystankach Starachowice Michałów, Styków Iłżecki, Brody Iłżeckie, Staw Kunowski, Boksycka dla podróżnych wybudowane będą wyższe, wygodniejsze perony – mówi Izabela Miernikiewicz.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Będą na nich zamontowane wiaty, ławki, tablice informacyjne i nowe oświetlenie. Perony i dojścia do peronów zostaną dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, czy o ograniczonej mobilności. Na trasie Starachowice Wschodnie – Ostrowiec Św. wymienione zostaną tory i 29 rozjazdów, przebudowane zostaną obiekty inżynieryjne.

– Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewni przebudowa 16 przejazdów kolejowo-drogowych. Prace obejmą również budynki nastawni na stacjach Starachowice Wschodnie, Kunów i Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie wymienione będą urządzenia sterowania ruchem pociągów – tłumaczy rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pace zostaną podzielone na etapy, co pozwoli na utrzymanie ruchu pociągów po jednym torze – tak jak odbywa się to obecnie. Aktualnie na trasie prowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa dla dwóch par pociągów na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Św.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Obecnie prace przy budowie peronów i obiektów inżynieryjnych trwają na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Pasażerowie już korzystają z przebudowanych, wygodnych peronów w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym – tłumaczy Izabela Miernikiewicz.

Przebudowa linii nr 25 Skarżysko-Kamienna – Sandomierz umożliwi szybszy przejazd pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h. Efektem prac na prawie 100 km linii będą dobre warunki do przywrócenia regularnego ruchu pasażerskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza. Podróżni zyskają wygodny dostęp do pociągów na 22 stacjach i przystankach. Roboty budowlane zaplanowano do 2021 roku. Wartość practo 379 mln zł netto.

Szczegółowe i aktualne informacje na temat kursowania pociągów są dostępne w wyszukiwarce: portalpasazera.pl.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this