Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będą szczepić lisy! Pilnujcie zwierząt domowych! Nie dotykajcie pakietów ze szczepionką!

Od 4 kwietnia na terenie województwa świętokrzyskiego, z wyjątkiem powiatu koneckiego i skarżyskiego, przeprowadzane będzie ochronne szczepienie lisów. Pakiety ze szczepionką zrzucać będą samoloty. Akcja potrawa do 13 kwietnia!

naOSTRO.info

Przynęta ze szczepionką dla lisów to małe brązowo-zielone krążki o wadze około 50 gramów i zapachu… zepsutej ryby. Taki zapach lisy wyczuwają bowiem z dużej odległości, nawet 800 metrów.

Znalezioną przynętę należy pozostawić na miejscu, żeby lis mógł ją znaleźć i zjeść. Nie wolno podnosić szczepionek z ziemi. Uwaga także na zwierzęta domowe. Przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone: łąki, pola, lasy.

Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kształcie krążka waży ok. 50 gramów.
Pakiety zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotów. 
Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażania wścieklizną ludzi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this