Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będę łapać piratów drogowych, sprawdzać trzeźwość kierowców i wyposażenie samochodów! Kiedy? Już jutro!

Już jutro (wtorek, 26 marca) od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na piratów drogowych. Aby działać jeszcze skuteczniej zastosują kaskadowy pomiar prędkości!

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.ingo

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory.

Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Należy pamiętać również o tym, że kierowcom którzy w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną powyżej 50 km/h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy,

Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. W tych miejscach świętokrzyska policja zastosuje kaskadowy pomiar prędkości – polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości,  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.  

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, będą weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzą także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. 

Źródło KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this