Znajdź nas na

FAKTY

Będzie miał blisko 18 metrów długości! GDDKiA ogłosiło przetarg na budowę mostu w Rudce, w gminie Kunów!

Codziennie setki samochodów, w tym również ciężarowych, pokonują wybudowany w latach 60-tych ubiegłego wieku most na rzece Dunaj w ciągu drogi krajowej nr 9 w Rudce, w gminie Kunów. Jak 12 marca poinformował kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – konstrukcja doczeka się remontu, a otwarcie ofert nastąpi już 25 marca.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Będzie bezpieczniej i nowocześniej. Dwuprzęsłowy most w ciągu drogi krajowej nr 9 na rzece Dunaj w miejscowości Rudka, w gminie Kunów, doczeka się remontu.  Jak 12 marca poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, przetarg na realizację tego zadania został już ogłoszony. 

Nowy obiekt zastąpi  most wybudowany na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. 

– Stan kilkudziesięcioletniej konstrukcji pogarszał się z roku na rok ze względu na gwałtowny wzrost natężenia ruchu ciężkiego. Nowy most będzie miał blisko 18 metrów długości – czytamy na oficjalnej stronie GDDKiA Oddział Kielce. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony będzie zgodnie z wykonanym wcześniej projektem na palach wielkośrednicowych. Roboty rozpoczną się po zakończeniu procedury przetargowej, a wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizuje inwestycję w ciągu 7 miesięcy i od podpisania umowy. 

Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 25 marca 2021.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this