Znajdź nas na

FAKTY

Będzie remont drogi w Wycince i Rudce Bałtowskiej! Gmina Bałtów pozyskała środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

Jak podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, zorganizowanej w biurze Jarosława Rusieckiego, Senatora RP z Prawa i Sprawiedliwości podkreślał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, reprezentowany przez niego samorząd chętnie korzysta z dofinansowań rządowych. Dzięki 313 tysiącom złotych, jakie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała gmina Bałtów, wyremontowane zostaną drogi w Wycince i Rudce Bałtowskiej. Na poprawę ich jakości mieszkańcy czekali od lat.

Na pierwszym planie Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. W tle od lewej: Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i Mateusz Czeremcha, radny Rady Miasta Ostrowca Św. niezrzeszony fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

313 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała gmina Bałtów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

– Wniosek ten obejmował dwie drogi. Jedną z nich jest droga w miejscowości Wycinka, o długości blisko kilometra, druga droga, to ta, w Rudce Bałtowskiej, o długości blisko 600 metrów. Koszt dofinansowania to 313 000 zł. Całość inwestycji wynosić będzie 521 000 zł – mówił Hubert Żądło. 

Przypomniał, że nawierzchnie obydwu dróg zostały wykonane ponad 20 lat temu. Znajdują się w kiepskim stanie technicznym. 

– Coroczne remonty cząstkowe przysparzały kosztów gminie, teraz dzięki programowi rządowemu będzie można je gruntownie wyremontować. Z czego na pewno ucieszą się mieszkańcy – wyjaśnia wójt gminy Bałtów. 

Podkreśla, że gmina Bałtów chętnie korzysta z innych dofinansowań rządowych, jak Program Opieka Wytchnieniowa, czy Asystent Osoby Niepełnosprawnej. 

Źródło: FB Hubert Żądło

– Od początku kadencji na terenie gminy Bałtów udało się nam uzyskać, wspólnie z pracownikami urzędu, ponad 20 000 000 zł rządowych środków. Są to środki z „Polskiego Ładu” na oczyszczalnię ścieków, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę kanalizacji w Okole. Utworzyliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, pozyskaliśmy subwencję na jego prowadzenie i utrzymanie, co roku korzystamy z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pomimo pandemii nie zwolniliśmy  tempa w inwestycjach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szeroki strumień finansów, jakie płyną z rządu Prawa i Sprawiedliwości – podsumował Hubert Żądło. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this