Znajdź nas na

FAKTY

Będzie ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe! Wsparciem okazał się Fundusz Dróg Samorządowych!

Budowa dróg dojazdowych i bocznych, ścieżki rowerowej, a także dwóch zatok autobusowych, to tylko niektóre z elementów inwestycji związanych z rozbudową kolejnego etapu ulicy Rzeczki. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Radosław Malec & Stanisław Wójcik i Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Radosław Malec. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2 508 418 zł.

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny etap prac budowlanych i montażowych obejmuje budowę drogi gminnej klasy Z na przedłużeniu ul. Rzeczki, na odcinku od ulicy Siennieńskiej do ulicy Milewskiego, a także budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Rzeczki do ul. Milewskiego.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę dróg dojazdowych i bocznych o łącznej długości 656, 17 m. Jeśli wierzyć zapewnieniom Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach inwestycji powstać ma także: dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów, o długości 987,07 metrów o nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikiem, oddzielona od jezdni zieleńcem (strona północna). Planowana jest także budowa chodników, oddzielonych od jezdni pasem zieleni (strona południowa). W planach są także 2 zatoki autobusowe, budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, a także przebudowa sieci energetycznych.

Wartość całego zadania wynosi 5 502 683, 13 zł, w tym budowa ścieżki rowerowej 352 159,03 zł.

Finansowanie zadania odbywa się ze środków własnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w wysokości 2 694 929,95 zł oraz dofinansowania z programów: „Fundusz Dróg Samorządowych” – 2 508 418 zł i „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” – 299 335, 18 zł.

Budowana droga gminna jest klasy Z (droga zbiorcza) o kategorii ruchu KR4 i konstrukcji o nośności 115kN/oś.

Na początku lutego, a później i w marcu poruszaliśmy problem zgłoszony nam przez mieszkańców ulic Rzeczki, Kraszewskiego, Grzybowej i Granicznej, którzy obawiali się, że ulica Rzeczki stanie się częścią północnej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. O to czym będzie przedłużenie ulicy Rzeczki, od ulicy Siennieńskiej, do skrzyżowania ulicy Bałtowskiej z ul. Samsonowicza – pytał m.in. Dariusz Przydatek, mieszkaniec ulicy Kraszewskiego w Ostrowcu Św. Mężczyzna nie chciał, aby tuż koło jego domu przejeżdżał tir za tirem, a odpowiedź jaką otrzymał z Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim nie rozwiała jego wątpliwości. Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskał także podczas posiedzenia rady osiedla. Po naszym artykule, odezwało się do nas mnóstwo osób, które obawiały się o bezpieczeństwo swoich dzieci, a także hałas i emisje spalin, jakie wygenerować mogą pojazdy ciężkie, poruszające się wspomnianymi ulicami.

O tym jaką wówczas otrzymaliśmy odpowiedź przeczytacie tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this