Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będzie ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe! Wsparciem okazał się Fundusz Dróg Samorządowych!

Budowa dróg dojazdowych i bocznych, ścieżki rowerowej, a także dwóch zatok autobusowych, to tylko niektóre z elementów inwestycji związanych z rozbudową kolejnego etapu ulicy Rzeczki. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Radosław Malec & Stanisław Wójcik i Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Radosław Malec. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2 508 418 zł.

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny etap prac budowlanych i montażowych obejmuje budowę drogi gminnej klasy Z na przedłużeniu ul. Rzeczki, na odcinku od ulicy Siennieńskiej do ulicy Milewskiego, a także budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Rzeczki do ul. Milewskiego.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę dróg dojazdowych i bocznych o łącznej długości 656, 17 m. Jeśli wierzyć zapewnieniom Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach inwestycji powstać ma także: dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów, o długości 987,07 metrów o nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikiem, oddzielona od jezdni zieleńcem (strona północna). Planowana jest także budowa chodników, oddzielonych od jezdni pasem zieleni (strona południowa). W planach są także 2 zatoki autobusowe, budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, a także przebudowa sieci energetycznych.

Wartość całego zadania wynosi 5 502 683, 13 zł, w tym budowa ścieżki rowerowej 352 159,03 zł.

Finansowanie zadania odbywa się ze środków własnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w wysokości 2 694 929,95 zł oraz dofinansowania z programów: „Fundusz Dróg Samorządowych” – 2 508 418 zł i „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” – 299 335, 18 zł.

Budowana droga gminna jest klasy Z (droga zbiorcza) o kategorii ruchu KR4 i konstrukcji o nośności 115kN/oś.

Na początku lutego, a później i w marcu poruszaliśmy problem zgłoszony nam przez mieszkańców ulic Rzeczki, Kraszewskiego, Grzybowej i Granicznej, którzy obawiali się, że ulica Rzeczki stanie się częścią północnej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. O to czym będzie przedłużenie ulicy Rzeczki, od ulicy Siennieńskiej, do skrzyżowania ulicy Bałtowskiej z ul. Samsonowicza – pytał m.in. Dariusz Przydatek, mieszkaniec ulicy Kraszewskiego w Ostrowcu Św. Mężczyzna nie chciał, aby tuż koło jego domu przejeżdżał tir za tirem, a odpowiedź jaką otrzymał z Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim nie rozwiała jego wątpliwości. Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskał także podczas posiedzenia rady osiedla. Po naszym artykule, odezwało się do nas mnóstwo osób, które obawiały się o bezpieczeństwo swoich dzieci, a także hałas i emisje spalin, jakie wygenerować mogą pojazdy ciężkie, poruszające się wspomnianymi ulicami.

O tym jaką wówczas otrzymaliśmy odpowiedź przeczytacie tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this