Znajdź nas na

FAKTY

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego! Przekazali je harcerze z Kielc!

Bożonarodzeniowo-noworoczny symbol nadziei i wiary, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do samorządu województwa świętokrzyskiego. Z rąk harcerzy otrzymali je dziś, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś, marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski, a także członkowie Zarządu Marek Jońca i Tomasz Jamka oraz Sekretarz Województwa Mariusz Bodo. Wręczono też medale wyróżnionym za wkład w rozwój świętokrzyskiego harcerstwa marszałkowi Andrzejowi Bętkowskiemu i wicemarszałek Renacie Janik.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego jak co roku bierze udział w akcji przekazywania symbolicznego ognia, pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień zapalony w grocie betlejemskiej przemierza za sprawą skautów z całego świata długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć m.in. do Polski. Od tego ognia zapalane są świece Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób, w okresie przedświątecznym rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W środę 14 grudnia, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego światło pokoju z rąk zastępcy komendanta Chorągwi Kieleckiej ZHP hm. Tomasza Rejmera, skarbnika Chorągwi pwd. Joanny Pawłowskiej i phm. Olgi Zawodnik-Purtak członka Komendy ZHP, odebrali przedstawiciele samorządu województwa: przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś, marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski, a także członkowie Zarządu Marek Jońca i Tomasz Jamka oraz Sekretarz Województwa Mariusz Bodo.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Spotkanie było również okazją, by przekazać przedstawicielom samorządu województwa podziękowania za pomoc i wkład w rozwój ruchu skautowskiego w regionie, za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz za wsparcie Związku Harcerstwa Polskiego w jego pracy wychowawczej. Marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik otrzymali medale – Złotą Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Wcześniej, 3 grudnia wicemarszałek Marek Bogusławski otrzymał z rąk świętokrzyskich harcerzy Medal Wdzięczności.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this