Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Bezmyślność podpalacza mogła doprowadzić do tragedii!

Pomimo trudnej sytuacji, spowodowanej epidemią koronawirusa, zakazów gromadzenia się i spacerów wciąż znajdują się nieodpowiedzialni mieszkańcy, którzy umyślnie podpalają łąki. Do kolejnego pożaru trwa doszło dzisiaj po godzinie 12.00 przy ulicy Siennieńskiej. – Od początku 2020 roku do tego typu pożarów wyjeżdżaliśmy około 90 razy – tłumaczy Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

fot. Marzena Gołebiowska/naOSTRO.info

– Około godziny 12.15 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze trwa przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu Św. Do akcji zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej, w sumie aż 14 ratowników – wyjaśnia Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się nie tylko trawa, ale także drewniane pomieszczenia gospodarcze, w których znajdował się sprzęt m.in rowery. Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Przez bezmyślność podpalacza mogło dojść do tragedii.

Pożar został opanowany, jednak strażacy apelują, aby pozostać w domach.

– Wiemy, że te trawy nie zapalają cię samoistnie, są to celowe i złośliwe podpalenia. Mamy dosyć sucho, pożar się z łatwością rozprzestrzenia, jeśli dodamy do tego lekki wiatr, o tragedię nie trudno. Nasze działania opierają się teraz głównie na pożarach traw – dodaje Barbara Majdak.

Od początku 2020 roku strażacy do pożarów traw wyjeżdżali ok. 90 razy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this