Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Bezpieczni na piątkę! Pierwsze miejsce dla PSP nr 14!

W środę, 30 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Stefańskiego w Bodzechowie odbyły się powiatowe eliminacje XIII edycji konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Do konkursu w powiecie ostrowieckim przystąpiło cztery trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

fot. Świętokrzyska Policja

Z powiatu ostrowieckiego w eliminacjach wzięło udział 4  trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 3 i PSP nr 14 oraz PSP w Bodzechowie. Konkurs składał się z testu wiedzy o bezpieczeństwie, w tym też z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ruchu drogowego. Ponadto przeprowadzony został egzamin praktyczny z pierwszej pomocy a także oceniono zaprezentowane przez uczestników prace plastyczne propagujące bezpieczeństwo o tematyce „100 lecia Polskiej Policji”.

Pierwsze miejsce, a zarazem kwalifikację do III etapu wojewódzkiego tego konkursu, zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskiego. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Bodzechów, Szkołę Podstawową w Bodzechowie oraz PCK.

fot. Świętokrzyska Policja

Przypomnijmy, że konkurs łączy w sobie treści edukacyjne, prewencyjne, a także promuje bezpieczny wypoczynek. Turniej skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych z całego województwa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this