Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Bezpieczni na piątkę! Pierwsze miejsce dla PSP nr 14!

W środę, 30 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Stefańskiego w Bodzechowie odbyły się powiatowe eliminacje XIII edycji konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Do konkursu w powiecie ostrowieckim przystąpiło cztery trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

fot. Świętokrzyska Policja

Z powiatu ostrowieckiego w eliminacjach wzięło udział 4  trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 3 i PSP nr 14 oraz PSP w Bodzechowie. Konkurs składał się z testu wiedzy o bezpieczeństwie, w tym też z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ruchu drogowego. Ponadto przeprowadzony został egzamin praktyczny z pierwszej pomocy a także oceniono zaprezentowane przez uczestników prace plastyczne propagujące bezpieczeństwo o tematyce „100 lecia Polskiej Policji”.

Pierwsze miejsce, a zarazem kwalifikację do III etapu wojewódzkiego tego konkursu, zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskiego. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Bodzechów, Szkołę Podstawową w Bodzechowie oraz PCK.

fot. Świętokrzyska Policja

Przypomnijmy, że konkurs łączy w sobie treści edukacyjne, prewencyjne, a także promuje bezpieczny wypoczynek. Turniej skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych z całego województwa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this