Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Targi AGROTRAVEL & Active Life startują już 30 listopada! Będzie aktywnie, ekologicznie i bardzo świątecznie!

Od 30 listopada do 1 grudnia na miłośników turystyki wiejskiej i aktywnej w hali Targów Kielce czekać będzie jedyna w swoim rodzaju impreza – Targi AGROTRAVEL & Active Life. Swoją ofertę prezentować będą gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne, a także lokalne i regionalne organizacje i ośrodki turystyczne. Nie zabraknie rzemiosła artystycznego w ramach targów Health and Beauty oraz salonu produktów ekologicznych EKO-STYLE. To także okazja na zakup unikatowych ozdób świątecznych na cieszącym się ogromną popularnością Jarmarku Bożonarodzeniowym. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: www.targikielce.pl

Targi AGROTRAVEL & Active Life to impreza, która wyspecjalizowana jest pod kątem promocji turystyki wiejskiej i aktywnej. O jej popularności, a także dużym zainteresowaniu świadczy 20 tysięcy biletów, które rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Być może dlatego, że wystawa łączy potrzeby współczesnego klienta turystycznego z potrzebami biznesowymi przedsiębiorców tej branży. Odwiedzają ją i prezentują się na niej nie tylko wystawcy lokalni, ale też goście z całej Polski.

Wraz z targami AGROTRAVEL & Active Lif w Kielcach odbędą się targi Health & Beauty – z myślą o ludziach poszukujących produktów i usług pomagających wzmocnić zdrowie i utrzymać na dłużej urodę oraz targi rzemiosła artystycznego. W tym samym terminie odbędzie się także salon produktów ekologicznych EKO-STYLE oraz Jarmark Bożonarodzeniowy cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Targi Agrotravel 2018 Fot. Lukasz Zarzycki

Wystawcy zainteresowani udziałem w wydarzeniu będę mieli okazję do zaprezentowania oferty obejmującej m.in. atrakcje turystyczne w reprezentowanych przez nich regionach, miastach i terenach wiejskich, możliwości spędzania wolnego czasu w sposób aktywny (m.in.: trasy rowerowe, narciarskie nordic walking, spływy kajakowe) oraz szerzenia informacji o nowych kulturach, zwyczajach i smakach.

Wyjazdy weekendowe cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością. Coraz częściej podróżujemy do malowniczych miejscowości znajdujących się na terenie naszego kraju. Turystyka na terenach wiejskich to dziś nie tylko wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym, to także odpoczynek w luksusowym pałacu lub zamku przebudowanym na hotel, w obiektach typu spa&wellness, nowoczesnych resortach usytuowanych z dala od wielkich miast. To także wędrówki po parkach narodowych parkach rozrywki, czy parkach tematycznych. To specjalizowane gospodarstwa rolne, serwujące ekologiczną żywność i innowacyjne usługi.

Nowy dział targów, czyli Active Life odpowiada na potrzeby zwiedzających zainteresowanych poprawianiem zdrowia i urody, ale także aktywnym spędzaniem wolnego czasu np. na rowerze czy nartach, podczas pieszych spacerów, spływów kajakiem czy jazdy konno.

W ramach kolejnej edycji targów swoją ofertę prezentować będą gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne, a także lokalne i regionalne organizacje i ośrodki turystyczne. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poszukiwań nietuzinkowych miejsc na weekendowe lub dłuższe wypady za miasto. Mnóstwo propozycji w tym zakresie prezentować będą biura podróży i touroperatorzy oraz parki tematyczne i parki rozrywki.

Źródło: www.targikielce.pl

Świętokrzyskie stoisko na targach będzie miało ponad sto metrów kwadratowych powierzchni. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego ustawi na nim mobilne kino 5D. Specjalne atrakcje szykują na stoisku podwystawcy, w tym występy wokalne, degustacje.

Targi te wpisały się na stałe w kalendarz kielczan jako jedne z ulubionych imprez targowych.

29 listopada (w przeddzień imprezy targowej) odbędzie się także dwudniowa konferencja popularno-naukowa pn.: „Marka terytorialna – jak ją kreować, wzmacniać i promować z korzyścią dla gospodarki turystycznej?”.

Jak co roku, konferencja oferuje niezwykle ciekawy program oraz wystąpienia najlepszych ekspertów. Dla jej uczestników będzie to znakomita okazja na poszerzenie wiedzy oraz  zdobycie cennych doświadczeń. To także szansa na odbycie inspirujących spotkań branżowych i poznanie nowych partnerów biznesowych.

Zaprezentowane zostaną najlepsze przykłady rozwijania oraz kształtowania pozytywnego wizerunku krajowych i zagranicznych destynacji turystycznych. W wystąpieniach prelegentów zostanie zwrócona uwaga na konieczność implementacji dobrych praktyk w zakresie tworzenia i rozwoju różnych polskich oraz zagranicznych marek turystycznych, w tym wykorzystanie doświadczeń w budowie marek narodowych, regionalnych i lokalnych.

Podczas moderowanych paneli dyskusyjnych zaprezentowane zostaną efekty przeprowadzonych działań projektowych, szczególnie w zakresie rozwijania marek lokalnych. Oprócz tematów podejmowanych w części głównej, będą mieć miejsce rozważania dotyczące kondycji turystyki i promocji turystycznej w każdej z dziesięciu destynacji turystycznych wyodrębnionych na potrzeby projektu. Przedyskutowane zostaną także wnioski płynące z przeprowadzonych badań wizerunkowych, istotne z punktu widzenia funkcjonowania marek lokalnych (jakość świadczonych usług, skuteczność prowadzonych działań marketingowych, postrzeganie tych miejsc przez turystów).

Targi Agrotravel 2018 Fot. Lukasz Zarzycki

Celem konferencji połączonej z panelem dyskusyjnym i spotkaniami B2B branży turystycznej, będzie wypracowanie wzorcowych metod kreowania silnych marek turystycznych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorami targów AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Targi Kielce S.A  oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

Program targow_AGROTRAVEL&ACTIVE_LIVE_2019

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this