Znajdź nas na

FAKTY

Biomed Lublin: mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na Covid-19!

Lubelska spółka biotechnologiczna poinformowała, że z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na COVID-19. Lek wytworzony w wyniku frakcjonowania osocza ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo trafi teraz do badań klinicznych.

Lublin, 23.09.2020. Koronawirus w Polsce. Senator PiS Grzegorz Czelej (2P), rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Wojciech Załuska (P), prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz (2L) z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz członek zarządu ds. operacyjnych Biomed Lublin S.A. Piotr Fic (L) podczas konferencji prasowej dotyczącej zakończenia produkcji pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców do badañ klinicznych, 23 bm. w rektoracie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. (sko) PAP/Wojtek Jargiło

Spółka Biomed Lublin deklaruje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek „neutralizujący wirusa”.

W środę Biomed Lublin S.A. zakończył produkcję pierwszej serii leku z osocza ozdrowieńców przeznaczonego do niekomercyjnych badań klinicznych, na które Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 1 w Lublinie grant przyznała Agencja Badań Medycznych.

Lek wytworzony w wyniku procesu frakcjonowania osocza osób zdrowych – ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo – zawiera immunoglobuliny specyficzne anty SARS-CoV-2. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this