Znajdź nas na

FAKTY

2000 zł miesięcznie dla studentów medycyny! Trwa nabór wniosków!

Do 15 października 2020 r. trwać będzie nabór wniosków o przyznanie stypendiów studentom, kształcącym się na kierunku lekarskim w uczelni mającej siedzibę na terytorium Polski. Dwa tysiące złotych miesięcznie będą mogli otrzymać studenci medycyny, jeśli zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest województwo świętokrzyskie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. studentom kształcącym się na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczął się 1 września 2020 r. i potrwa do 15 października 2020 r.

O stypendium w wysokości 2 000 złotych miesięcznie mogą się ubiegać studenci kierunków lekarskich z IV, V i VI roku z całego kraju.

Mogą je otrzymać ci, którzy:

  •   osiągnęli średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75,
  •   nie powtarzają roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium,
  •    nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium,
  •    zobowiążą się do odbycia stażu pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa świętokrzyskiego,
  •    zobowiążą się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmą zatrudnienie.

Stypendium przysługuje tylko w czasie trwania studiów. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane będą przez Komisję powołaną przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. O przyznaniu stypendium zdecyduje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Ogłoszenie o naborze wniosków zamieszczone zostało w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego link:

http://bip.sejmik.kielce.pl/976-stypendia-lekarskie/8456-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-o-przyznanie-stypendium-studentom-ksztalcacym-sie-na-kierunku-lekarskim.html

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this