Znajdź nas na

FAKTY

Brak bieżących informacji w czasie pandemii? Czy mieszkańcy powiatu ostrowieckiego mogą czuć się bezpiecznie?

Piotr Babicki, starosta starachowicki poprzez swój profil na Fb, a także oficjalną stronę internetową Starostwa Powiatowego w Starachowicach na bieżąco informuje mieszkańców o podjętych działaniach, związanych z epidemią koronawirusa i aktualnej sytuacji w szpitalu, Artur Berus, starosta skarżyski poprzez stronę internetową przekazuje informacje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, podobnie Tomasz Staniek, który za pośrednictwem FB informuje mieszkańców o podjętych działaniach, a także pomocy, jaką otrzymuje lokalny szpital. Co robi Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego? Od czasu wybuchu epidemii mieszkańcy pytają nas co stało się ze starostą i jakie podejmuje działania, aby mogli czuć się bezpiecznie?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Także podczas epidemii Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim odstaje od powiatów ościennych. Kontakt z mieszkańcami, informowanie na bieżąco o podjętych działaniach, to to czego w powiecie ostrowieckim brakuje najbardziej, pomimo, że z pomocą przychodzi tutaj nowoczesna technologia. Żyjemy w XXI wieku dostęp do komputerów i internetu nie jest już czymś wyjątkowym, a taka forma kontaktu jest zdecydowanie szybsza niż drukowanie ogłoszeń w tradycyjnych gazetach i nic nie kosztuje. Mieszkańcy powiatu smartfony mają zawsze przy sobie. Tym bardziej dziwi bardzo skąpa ilość informacji, jakie za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na FB, a także oficjalnej strony Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., dociera do mieszkańców.

Tomasz Staniek, starosta opatowski codziennie informuje mieszkańców powiatu opatowskiego poprzez swój profil na FB o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie, a także darach i pomocy, jaka spływa do szpitala w Opatowie. Także na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Opatowie można znaleźć informacje na temat aktualnej sytuacji w powiecie, podjętych działaniach, zarządzeniach i pomocy, jaką uzyskać mogą mieszkańcy. Piotr Babicki, starosta starachowicki każdego dnia informuje mieszkańców o liczbie osób przebywających w starachowickim szpitalu poprzez swój profil na FB. Znaleźć można tam informację na temat aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, czy darczyńcach, którzy przekazali dary, czy niezbędny w czasie pandemii sprzęt dla starachowickiego szpitala. Na stronie internetowej starostwa starachowickiego znaleźć można praktyczne, czytelnie podane informacje dla mieszkańców np. jak załatwić sprawy w dobie epidemii, czy skorzystać z pomocy.

Także starostwo ostrowieckie ma swój profil na FB, choć nie jest on aktualizowany na bieżąco. Na próżno szukać tam informacji dotyczących codziennych działań starostwa powiatowego, czy aktualnej sytuacji w powiecie. Ostatni wpis pochodzi z 8 kwietnia i są to życzenia Wielkanocne, wcześniejsze z  26 marca – prośba o wpłacanie środków dla ostrowieckiego szpitala i 16 marca – z telefonami kontaktowymi do starostwa. Nie ma bieżącej informacji chociażby ile środków zostało już przekazanych, na co zostaną rozdysponowane etc. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku strony internetowej starostwa, choć tu mieszkańcy znajdą nieco więcej informacji niż na oficjalnym profilu starostwa na FB, jednak w rozmowach z nami pytają co stało się ze starostą j jej zastępcą. Ostatni raz mieszkańcy zobaczyć mogli ich na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego przed Świętami Wielkanocnymi. Marzena Dębniak, starosta ostrowieckie,  ma swój oficjalny profil na Facebooku, na którym podkreśla, że jest samorządowcem z trzydziestoletnim doświadczeniem, ostatnią informacją, jaką zamieściła, były życzenia Wielkanocne. Na jej profilu pojawiają się też informacje, w których główną rolę odgrywają radni z KWW Jarosława Górczyńskiego, jak m.in przekazanie maseczek dla ostrowieckiego szpitala. Nie ma natomiast informacji o działaniach podejmowanych przez radnych opozycyjnych, przedsiębiorców, aktualnych informacji o sytuacji epidemiologicznej, czy darczyńcach. Nie wiemy też co dzieje się z dostarczonymi przez darczyńców materiałami, czy rzeczywiście trafiają np.  do personelu szpitala. Mieszkańcy obawiają się wpłacać środki na konto szpitala, nie mają bowiem pewności czy wykorzystane zostaną na walkę z koronawirusem.

Obawiają się też o swoje bezpieczeństwo, przykładem może być bursa szkolna na osiedlu Słonecznym, która pełni funkcję miejsca kwarantanny. Wciąż płyną do nas niepokojące sygnały i pytania czy w bursie szkolnej zachowane są zasady bezpieczeństwa. Niestety Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego, odmówił nam udzielenia tej informacji i rozwiania obaw mieszkańców, „zasłaniając się” ustawami. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this