Znajdź nas na

FAKTY

Wpadł do 12 metrowej studni! Nie miał żadnych szans! Barbara Majdak: To była bardzo trudna akcja!

– To była bardzo trudna akcja. Studnia o średnicy jednego metra musiała pomieścić strażaka, który wyposażony został w ubranie typu Tychem, aparat ochrony dróg oddechowych, zabezpieczenia i musiał wyciągnąć mężczyznę, który znajdował się w studni – wyjaśnia mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Tak wyglądała niedzielna akcja strażaków w Nietulisku Dużym (gmina Kunów). Niestety pomimo szybkiej akcji mężczyzny nie udało się uratować. Nie wiadomo jak długo mężczyzna znajdował się w studni. Sprawę bada prokuratura.

Zdjęcie ilustracyjne

– Po godzinie 18.00, w niedzielę wpłynęło do nas zgłoszenie, że w Nietulisku Dużym ujawniono zwłoki 59-letniego mężczyzny. Na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon.  Ciało zostało zabezpieczone przez prokuratora do sekcji. Na ciele denata nie ujawniono żadnych śladów, które wskazywałyby na działanie osób trzecich – tłumaczy Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Do zdarzenia zadysponowano  5 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W sumie 15 strażaków. 

– Po przybyciu na miejsce akcji ratowników stwierdzono, że na terenie niezamieszkałej posesji w niezabezpieczonej studni o średnicy 1 m i lustrze wody na głębokości około 12 m znajduje się człowiek – wyjaśnia Barbara Majdak, oficer prasowy KP PSP w Ostrowcu Św. 

Mężczyzna nie przejawiał oznak życia i nie reagowała na nawoływania strażaków. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji oraz ZRM. 

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

– Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie po sprawieniu trójnogu ratowniczego wprowadzono do wewnątrz studni ratownika. To była bardzo trudna akcja. Studnia o średnicy jednego metra musiała pomieścić strażaka, który wyposażony został w ubranie typu Tychem, aparat ochrony dróg oddechowych, zabezpieczenia i musiał wyciągnąć mężczyznę, który znajdował się w studni – wyjaśnia mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. 

Po odpowiednim zabezpieczeniu poszkodowany został ewakuowany ze studni na zewnątrz i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W trakcie działań monitorowano powietrze w studni przy użyciu mierników, zabezpieczono doraźnie studnię.

Akcja strażaków trwała ponad godzinę. Dalsze czynności prowadzi prokuratura. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this