Znajdź nas na

FAKTY

Budowa domków socjalnych w Nietulisku Dużym coraz bliżej realizacji! Gmina Kunów otrzymała 3 miliony złotych dofinansowania!

Gmina Kunów otrzymała blisko 3 milionowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat na budowę domków socjalnych w Nietulisku Dużym. Jak już informowaliśmy osiedle 9 domków (w każdym z budynków znajdą się dwa oddzielne mieszkania) powstanie w okolicy drogi krajowej nr 9, vis a vis ruin po byłej walcowni. Jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, w jednym z domków zamieszkają rodziny repatriantów ze Wschodu. Zmieni się też estetyka tego miejsca.

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie oraz Lech Łodej, burmistrz miasta i gmin w Kunowie w pobliżu miejsca, na terenie którego powstanie osiedle domków socjalnych w Nietulisku Dużym. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pierwsze domki w Nietulisku Dużym powinny powstać jeszcze w tym roku. To inwestycja skierowana do najuboższych mieszkańców gminy, którzy potrzebują pomocy i wsparcia, aby „stanąć na nogi”. Inwestycja nie miałaby szans na realizację, gdyby nie  blisko 3 milionowa dotacja  z Banku Gospodarstwa Krajowego, z własnego budżetu gmina będzie musiała „dołożyć” 600 000 zł. 

Domki usytuowane zostaną tuż za parkiem, znajdującym się przy drodze krajowej numer 9, na wprost ruin po byłej walcowni profili drobnych i blach grubych. Dziś to porośnięty krzewami i wysoką trawą niezagospodarowany teren. W przyszłości zatętni życiem. 

– To wyjątkowe miejsce w naszej gminie, przesiąknięte historią. Mamy niezbędne zgody konserwatora zabytków na to, aby rozpocząć budowę. Zadeklarowaliśmy również, że wyremontujemy dwa domy, które znajdują się na tym terenie i niosą za sobą wartość historyczną. Miejsce to zmieni także swoją estetykę, znikną zakrzaczenia i wysoka trawa. Pojawią się alejki spacerowe. Chcemy, żeby to była nasza wizytowka, a nie powód do wstydu – mówi Lech Łodej. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Jednak to nie koniec pomysłów. Jak już informowaliśmy w jednym z domków zamieszkają dwie rodziny repatriantów ze Wschodu, których podania z prośbą o pomoc wpłynęły do Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Zarówno burmistrz Kunowa, jaki wspierający go w tym pomyśle Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP z PiS są w stałym kontakcie z Janem Dziedziczakiem, Sekretarza Stanu  pełnomocnikiem Pełnomocnika Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, który zadeklarował swoje wsparcie. 

Osiedle domków niewątpliwie ożywi też lokalną gospodarkę. Mieszkańcy będą korzystać z lokalnych sklepów, czy zakładów usługowych. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Wybudowanie tego osiedla powinno w 100% wypełnić braki lokalowe, osób  oczekujących na mieszkanie socjalne. My jednak chcemy mieć rezerwy lokalowe i na tych mieszkaniach nie spoczniemy. Jesteśmy od tego, żeby pomagać – podkreśla burmistrz. 

Już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę osiedla domków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this