Znajdź nas na

FAKTY

Budynek gospodarczy Stali Kunów zmienił się nie do poznania!

Na budynek w takim standardzie zawodnicy Stali Kunów czekali od wielu lat. Dziś ciężko uwierzyć, że jeszcze niedawno brakowało w nim ogrzewania, wymiany wymagała armatura sanitarna, a z elewacji odpadał tynk. – Zawodnicy Stali Kunów zasłużyli na obiekt, którego nie będą się już wstydzić. A to nie koniec naszych planów – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i zapowiada modernizację stadionu.

Konferencja prasowa dotycząca oddania do użytku budynku gospodarczego Ludowego Klubu Sportowego Stal Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

„Metamorfoza” budynku Ludowego Klubu Sportowego Stal Kunów podzielona została na kilka etapów. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie wyjaśnia, że zmiany rozpoczęły się w 2022 roku od remontu wnętrza budynku gospodarczego. Dzięki 74 000 zł z budżetu gminy Kunów, obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Pomalowane i odświeżone zostały sale, korytarze, szatnie i sanitariaty, zakupiono także nową armaturę sanitarną. 

– Kiedyś, podczas przekazywania sprzętu dla zawodników, zauważyłem w jakim kiepskim stanie znajduje się ten obiekt. To co mnie zaskoczyło to brak ogrzewania budynku, a także odpadający tynk. Zawodnicy, ani prezes nie nalegali na remont, rozumieli, że w  gminie były inne priorytetowe inwestycje. Gdy większość z nich została zrealizowana, przyszła pora na infrastrukturę sportową– mówi Lech Łodej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kolejnym z działań było wykonanie fotowoltaiki, która służy, jako instalacja grzewcza w zimie. To zadanie kosztowało 87 000 zł. 

– To kolejny obiekt w naszej gminie, gdzie zainstalowana została fotowoltaika. Zaczęło się od szkoły podstawowej w Kunowie, potem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Dołach Biskupich, następnie świetlicy wiejska w Wymysłowie. Fotowoltaika pojawi się także na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Chcemy oszczędzać, a przy okazji dbać o niską emisję. To również inwestycja w naszych sportowców – mówi Lech Łodej.

Kolejnym etapem był remont elewacji zewnętrznej budynku gospodarczego Stali Kunów, który kosztował 149 000 zł. Wykonano również ogrodzenie trybun i wiaty dla zawodników za 50 000 zł. Cała inwestycja zamknęła się w kwocie 375 000 zł. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W 2019 roku wykonaliśmy również drogę dojazdową do stadionu w Kunowie.  Teren został użyczony gminie przez Spółdzielnię Mieszkaniową, która jest jego właścicielem. Remont kosztował 138 tysięcy złotych – wyjaśnia burmistrz.

Zapewnia, że to nie ostatnia inwestycja w kunowski sport, tym bardziej, że zawodnicy Stali reprezentują gminę w rozgrywkach 4 Ligi.

– Najważniejsze dla nas jest zbudowanie stadionu, a to nastąpi po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego. Chcemy, aby trybuna została zadaszona, a przez to zyskała na wyglądzie. Przebudowana będzie też płyta boiska. Pojawi się odwodnienie, powstaną ciągi komunikacyjne, których dotychczas bardzo tu brakowało, wybudowana będzie muszla koncertowa i duże wiaty. Teren pełnił będzie również funkcję rekreacyjną. Wykonane zostały  już wiaty dla zawodników i ogrodzenie. Stadion przebudowany zostanie w ciągu najbliższych dwóch lat. Czekamy na odpowiednie dofinansowanie. Pozwolenie na budowę już mamy – tłumaczy burmistrz. 

Ariel Grabowiec prezes Ludowego Klubu Sportowego Stal Kunów i Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ariel Grabowiec, prezes LKS „Stal Kunów” podkreśla, że Klub zmierza w dobrym kierunku. Nie byłoby jednak zmian, gdyby nie zrozumienie, wsparcie i pomoc burmistrza Lecha Łodeja. 

– Do tej pory nie mieliśmy środków na tego typu inwestycje. Teraz w każdym pomieszczeniu mamy grzejnik, zamontowano fotowoltaikę, budynek jest ocieplony i zyskał elegancką elewację. Idziemy w dobrym kierunku. Mamy zapewnienie, że już niedługo modernizację przejdzie nasz stadion, który zmieni się nie do poznania. Inne Kluby będą nam zazdrościć. Idziemy w dobrym kierunku. Współpraca z panem burmistrzem, całą radą miejską jest jak najlepsza. Będziemy się starać utrzymać miejsce w 4 Lidze. Współpraca układa się bardzo dobrze. Chciałbym, aby pan burmistrz został na kolejną kadencję – podsumowuje Ariel Grabowiec.  

Burmistrz Kunowa zapowiada modernizację stadionu Stali Kunów.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this