Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Śmiertelny wypadek podczas żniw, dwaj mężczyźni z zarzutami!

Tragicznie zakończyły się żniwa w gminie Busko-Zdrój (Świętokrzyskie). W wyniku obrażeń spowodowanych najechaniem przez kombajn śmierć poniósł 64-latek. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn (60 i 65 lat), którym postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz nieudzielenia pomocy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Na polu w jednej z miejscowości w gminie Busko-Zdrój znaleziono w miniony czwartek ciało 64-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu i od dwóch dni był poszukiwany przez najbliższą rodzinę.

„Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Zabezpieczyli znalezione ślady, które później dokładnie przenalizowali. Ciało zostało poddane sekcji zwłok. Funkcjonariusze podejrzewali, że ktoś mógł się przyczynić do zgonu mężczyzny” – powiedział w środę PAP asp. szt. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 65-letniego operatora kombajnu zbożowego oraz 60-letniego kierowcę traktora. Jak ustalono, obaj mężczyźni wraz z 64-letkiem w ubiegłym tygodniu w poniedziałek brali udział w żniwach.

„64-latek miał wejść na pracujący kombajn i z niego spaść. Na wskutek najechania przez pracującą maszynę doznał rozległych obrażeń skutkujących śmiercią. Wszystko wskazuje na to, że kombajnista oraz traktorzysta wiedzieli co się stało, ale żaden z nich nie udzielił mu pomocy, ani nie powiadomił służb ratunkowych” – podkreślił asp. szt. Piwowarski.

Policjanci podejrzewają, że do zdarzenia mógł przyczynić się alkohol. Ustalili, że co najmniej dwie osoby spożywały go podczas prac polowych.

Obaj mężczyźni usłyszeli w niedzielę zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz nieudzielenia pomocy. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozór policji. Dodatkowo, 65-latek ma zakaz opuszczania kraju. Obu mężczyznom grozi kara do pięciu lat więzienia. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this