Znajdź nas na

FAKTY

Budynek na miarę stolicy gminy! Siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie już po termomodernizacji!

Jest ekonomiczniej, ekologiczniej i bardziej komfortowo zarówno dla petentów, jak i pracowników – mowa o zmianach, jakie zaszły w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie po termomodernizacji.

Budynek, w którym mieści się urząd Miasta i Gminy w Kunowie już po termomodernizacji Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Jesteśmy po kompleksowej termomodernizacji budynku urzędu. W zakres robót wchodziła m.in. wymiana pieca węglowego na kocioł gazowy, wymiana stolarki okienno-drzwiowej, instalacji elektrycznej w całym budynku, zamontowano oświetlenie led-owe i fotowoltaikę o mocy 40 kW. Liczę na to, że będę oszczędności od 70, a może nawet do 80 proc. jeśli chodzi o utrzymanie budynku – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Przypomina, że wcześniej modernizację przeszedł parter budynku, gdzie stworzono nowoczesne i przyjazne osobom z niepełnosprawnościami biuro obsługi interesanta. Z myślą o osobach z trudnościami w poruszaniu się, osobach starszych, a także mamach z małymi dziećmi – wybudowana została winda. 

Winda w budynku urzędu to ułatwienie dla mam z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Teraz przemieszczanie się po czterokondygnacyjnym budynku jest dużo łatwiejsze. Co więcej kiedyś pracownicy urzędu, zwłaszcza podczas upalnych dni pracowali w skróconym wymiarze godzin. Upały bardzo im doskwierały. Teraz zamontowana jest już klimatyzacja, a komfort pracy jest na miarę XXI wieku. Jest to jeden z najpiękniejszych magistratów w powiecie ostrowieckim  – wyjaśnia burmistrz.

Koszt całej termomodernizacji wyniósł 5 mln zł. 4,5 mln zł pochodziło z rządowego programu „Polski Ład”. 

Elewacja budynku zyskała nowy wygląd
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Robert Książka z Banku Gospodarstwa Krajowego podkreśla, że budynek został odnowiony w wysokim standardzie.

– Jest mi bardzo miło, że w imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego mogę uczestniczyć w otwarciu tego budynku, który został wykonany dzięki środkom z rządowego programu „Polski Ład”. Jest to kolejna inwestycja w gminie Kunów, która ma służyć mieszkańcom, ma poprawiać komfort życia i pracy – podkreślał Robert Książka.

W budynku zamontowano nowy, ekonomiczny i ekologiczny piec
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Artur Kowalik, właściciel firmy budowlanej, która wykonywała inwestycję,  zwrócił uwagę na bardzo dobrą współpracę z gminą. Dodał, że zakres wykonywanych prac był naprawde duży.  

– Zostało tutaj wykonane wszystko od „A” do „Z” .  Bardzo się cieszę że udało się oddać ten budynek bardzo szybko. Współpraca z gminą jest bardzo dobra – tłumaczy Artur Kowalik.

Z metamorfozy budynku urzędu cieszy się również Piotr Bek, przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie.  Podkreśla, że to bardzo ważne zadania, na które bardzo długo czekali zarówno radni, jak i mieszkańcy i pracownicy urzędu. 

– Ogromnie się cieszę, bo ten obiekt w końcu będzie godny stolicy naszej gminy – podsumował Piotr Bek.

Nowoczesne i przyjazne biuro interesanta Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this