Znajdź nas na

FAKTY

KWW Moje Miasto Ostrowiec stawia na kobiety!

Izabela Gierczak, Aleksandra Kaniewska, Tamara Żurawska i Monika Bryła-Mazurkiewicz – to jedynki na listach Komitetu Wyborczego Wyborców Moje Miasto Ostrowiec. – Jedynkami na naszych listach są kobiety, ostrowczanki, co ważne nie związane zawodowo z ostrowieckim samorządem, które albo prowadzą działalność gospodarczą albo pracują w prywatnych firmach. Są to kobiety ambitne, pracowite, pełne pasji, aktywne na wielu polach, odważne, nie bojące się podejmować trudnych decyzji – mówi Tadeusz Krawętkowski, pełnomocnik wyborczy KWW Moje Miasto Ostrowiec.

Źródło: KWW Moje Miasto Ostrowiec

Jak już informowaliśmy Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród zgłoszonych komitetów znalazł się również KWW Moje Miasto Ostrowiec. O jedynki na listach zapytaliśmy Tadeusza Krawętkowskiego pełnomocnika KWW Moje Miasto Ostrowiec. O mandaty z pierwszych miejsc powalczą panie: Izabela Gierczak, Aleksandra Kaniewska, Tamara Żurawska i Monika Bryła-Mazurkiewicz.  

– To kobiety posiadające duże doświadczenie w pracy zawodowej i społecznej, stale dokształcające się. Na naszych listach przeważają zresztą kobiety.  Jednym z dwóch pełnomocników naszego komitetu jest również kobieta, Donata Bryła, z wykształcenia ekonomista, będąca co prawda na emeryturze, ale ciągle aktywna zawodowo – pracująca jako księgowa w prywatnej firmie, …a prywatnie moja mama, że tak powiem mama wspierająca, bo moja mama całym sercem wspiera mnie w wyborach. W naszą kampanię została włączona także Princeska, kicia – a więc kolejna dziewczyna, która „użyczyła” swojego pyszczka dla zwrócenia baczniejszej uwagi na poważny problem bezdomnych zwierząt, który nie doczekał się kompleksowego rozwiązania w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tadeusz Krawętkowski, pełnomocnik wyborczy KWW Moje Miasto Ostrowiec
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Może więc chyba powiedzieć, że nasz komitet stoi kobietami, co nie znaczy, że w jakikolwiek sposób dyskryminujemy mężczyzn. Obie płcie się wspaniale uzupełniają i dopełniają. Tadeusz, pełnomocnik wyborczy komitetu dzielnie nas wspiera  – mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz, która o mandat radnej miejskiej „powalczy” z okręgu 1.

Monika Bryła-Mazurkiewicz ma wykształcenie humanistyczne. Jest historykiem o specjalizacji archiwistycznej i pedagogicznej oraz historykiem sztuki. Posiada także kwalifikacje zawodowe z zakresu zarządzania dziedzictwem kulturowym, zarządzania instytucjami kulturalnymi, zarządzania zasobami ludzkimi, bibliotekarstwa i biblioterapii. Pracowała jako archiwista i dziennikarz. Aktualnie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której głównie przygotowuje opracowania dotyczące opieki nad zabytkami na zlecenie samorządów z terenu całego kraju

Monika Bryła-Mazurkiewicz
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Monika posiada duży dorobek piśmienniczy, obejmujący głównie publikacje o tematyce historycznej: publicystyczne, popularnonaukowe i naukowe. Jestem autorką, współautorką i redaktorem wydawnictw regionalnych. Od 2018 r. prowadzi stowarzyszenie pn. Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana z siedzibą w Ostrowcu Św., którego głównymi celami statutowymi są działania z zakresie kultury, nauki, oświaty, sztuki, szerzenia wiedzy historycznej, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, krajoznawstwa i turystyki, ochrony środowiska. Popularność przyniosły jej prowadzące z wielką pasją i znawstwem spacery krajoznawczo-historyczne po Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach – mówi Tadeusz Krawętkowski.  

Izabela Gierczak z wykształcenia jest magistrem ekonomii, a jej kompetencje zawodowe rozszerzają się również na specjalizację w dziedzinie Public Relations. Jest również aktywną działaczką kulturalną. Swoją profesjonalną karierę zawodową rozwija pracując równocześnie jako ekspert finansowy oraz w fundacji organizującej wydarzenia kulturalne, co pozwala jej łączyć wiedzę ekonomiczną z zaangażowaniem społecznym. W ramach swojej pracy wykazuje się w organizacji festiwali filmowych oraz dużych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które cieszą się zasięgiem regionalnym, ogólnokrajowym, jak też i międzynarodowym. Jednym z wyjątkowych lokalnych projektów, w których organizacji brała udział, był projekt edukacyjny, który zaowocował powstaniem muralu na ścianie budynku 103. Batalionu Lekkiej Piechoty na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św. Wydarzenie poprzedzone było cyklem seansów filmów historycznych przybliżających uwiecznione postaci. Mural ten przedstawia czterech bohaterów Ziemi Świętokrzyskiej: majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, pułkownika Jana Piwnika „Ponurego”, majora Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta” oraz kapitana Stanisława Pałaca „Mariańskiego”, co świadczy o jej zaangażowaniu w promowanie lokalnej historii i kultury. 

– Prywatnie pasją Izabeli jest genealogia. Z ogromnym zapałem buduje ona drzewo genealogiczne swojej rodziny, które sięga aż XVII wieku. Może pochwalić się byciem jedenastym udokumentowanym pokoleniem związanym z Ostrowcem Świętokrzyskim. Swoją wiedzę na temat przodków dzieli się za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u – mówi Tadeusz Krawętkowski. 

Aleksandra Kaniewska, to mama, żona, przedsiębiorca. Swojego syna uczy, że w życiu trzeba się kierować empatią i wrażliwością.  Ma wykształcenie ekonomiczne, prowadzi biuro rachunkowo-księgowe. Jej wiedza z zakresu doradztwa podatkowego i pozyskiwania dofinansowań przyczyniają się do rozwoju lokalnych biznesów. Mieszkając od urodzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim i prowadząc tu własny biznes wie z czym borykają się młodzi ludzie rozpoczynający swoją karierę, jak i przedsiębiorcy. Wierzy, że Ostrowiec Świętokrzyski to miasto z ogromnym potencjałem, który potrzebuje równych szans dla wszystkich oraz uczciwych ludzi na swoim czele. 

– Aleksandra jest również aktywnym członkiem jednego ze stowarzyszeń kulturalnych działających w Ostrowcu Św., w którym czuwa nad jego kwestiami finansowymi. Od lat jest zaangażowana w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Ceni sobie bliski kontakt z naturą. Wolny czas spędza z rodziną nad jeziorem lub w górach – wyjaśnia Tadeusz Krawętkowski. 

Tamara Żurawska z zawodu jest technikiem ogrodnikiem-kwiaciarzem. Aktualnie pracuje jako kierownik sklepu. Ma duże zdolności organizacyjne i umiejętność zarządzania zespołem ludzi. 

– W życiu kieruje się przede wszystkim uczciwością. Uważa ją za wartość nadrzędną. Radość sprawiają jej podróże, uprawianie sportu – w tym jazda na rowerze, czytanie książek. Najbardziej ceni spędzanie czasu z najbliższymi – podsumowuje Tadeusz Krawętkowski i zapowiada, że mieszkańcy Ostrowca Św. już wkrótce będą mogli jeszcze lepiej poznać kandydatów z KW Moje Miasto Ostrowiec. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this