Znajdź nas na

PO GODZINACH

Byliście grzeczni? Już 6 grudnia do Ostrowca Św. zawita Święty Mikołaj!

6 grudnia od godzin przedpołudniowych, zaprzęgiem konnym z dwiema śnieżynkami po Ostrowcu Św. podróżować będzie Święty Mikołaj. – Warto więc wypatrywać go z okien, bo worek ma mieć wypełniony prezentami tak dla dzieci jak i dorosłych – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. W „Mikołajki” rozświetlona zostanie także świąteczna choinka. Urząd miasta nie podaje jednak konkretnej godziny jej rozpalenia, aby mieszkańcy nie gromadzili się na Rynku. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo poprzez profil facebookowy Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Mamy dobre wiadomości dla najmłodszych mieszkańców Ostrowca  Św. Pomimo trudnego czasu pandemii koronawirusa, a także wynikających z niej nakazów i obostrzeń do naszego miasta, w towarzystwie śnieżynek zawita Święty Mikołaj. 

– Już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 6 grudnia, jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców. Poprosiłem więc pracowników mojego biura oraz Miejskiego Centrum Kultury, aby wybrali się do domu Świętego Mikołaja i zaprosili go do naszego miasta. Mikołaj wyraził chęć takiej wizyty, zgodził się nagrać film, w którym zapowiada swoje przybycie do Ostrowca Świętokrzyskiego właśnie 6 grudnia. Ponieważ nie ma jeszcze śniegu, sanie przerobił na zaprzęg konny i tak będzie poruszał się od południa bo naszych ulicach i osiedlach. Warto więc wypatrywać go z okien, bo worek ma mieć wypełniony prezentami tak dla dzieci jak i dorosłych – zachęca Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Aby łatwiej można było zlokalizować aktualne miejsce pobytu Świętego Mikołaja relacja z  jego przejazdu będzie transmitowana na fanpage-u Miejskiego Centrum Kultury.

– Ja sam również czekam z niecierpliwością, ponieważ Święty Mikołaj zaproponował abym wspólnie z nim rozpalił naszą dużą choinkę na Rynku, tym samym symbolicznie rozpoczynając okres świąteczny w naszym mieście – podsumowuje prezydent.

Urząd miasta nie podaje jednak konkretnej godziny jej rozpalenia, aby mieszkańcy nie gromadzili się na Rynku. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo poprzez profil na FB Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this