Znajdź nas na

FAKTY

Było ciemno i niebezpiecznie, teraz można… „szukać igieł”! Pomogły środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych!

Było ciemno i niebezpiecznie, jest jasno i jak „pół żartem, pół serio” komentuje Stanisław Krzemiński, sołtys Chocimowa, teraz nawet nocą można szukać igieł. Mowa o 10 lampach ledowych, jakie rozświetlają 500 metrowy odcinek drogi gminnej, która prowadzi do 9 gospodarstw w Chocimowie. – Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i zapewnia, że kolejne miejscowości w gminie zyskają nowe, energooszczędne oświetlenie.

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP i Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na 10 słupów oświetleniowych, jakie stanęły na 500 metrowym odcinku wzdłuż drogi gminnej  w Chocimowie, gmina Kunów nie wydała nawet złotówki. Inwestycja kosztował 95 000 zł. Środki pochodziły z dofinansowania, jakie Urząd Miasta i Gminy w Kunowie otrzymał z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w lipcu ubiegłego roku.  

– Nie wszyscy mieszkańcy wierzyli, że uda się to oświetlenie wykonać. Wcześniej było ciemno, a przez to i niebezpiecznie. Dzięki środkom pozyskanym przez urząd udało się to zmienić. Mieszkańcy są zadowoleni. Lampy nie są awaryjne. Pięknie działają, wieczorem po prostu igieł można szukać –  mówi  Stanisław Krzemiński, sołtys Chocimowa.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przy ulicy, przy której pojawiło się nowoczesne oświetlenie znajduje się 9 gospodarstw. 

– Wcześniej droga była niebezpieczna. Teraz jest nowocześnie i zdecydowanie bezpieczniej. Zmieniła się także estetyka tego miejsca –  mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i dodaje, że gmina systematycznie wymienia oświetlenie na nowe, ledowe, doświetlające te miejsca w gminie, w których wcześniej go brakowało. 

– W pierwszej kolejności  wymieniliśmy stare lampy rtęciowe, które pobierały bardzo dużo energii. Staraliśmy się także najpierw zapewnić odpowiednie oświetlenie w tych miejscach, które są najbardziej uczęszczane, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Boczne drogi wykonywane będą w drugim etapie – tłumaczy burmistrz Kunowa. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP dodaje, że to kolejna  dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kunów. 

– Oświetlenie ledowe, finansowanie rządowe, więc gmina nie wydała nawet złotówki. Mieszkańcy właśnie na tę inwestycję czekali wiele lat. To jest przykład jak środki z  rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Środki były centralne, ale potrzeby  – lokalne. To nie jest tak, jak niektórzy mówią, że ministerstwo decyduje na co będą wydawane pieniądze w gminach. Rząd wspiera tylko oczekiwania mieszkańców – podkreśla poseł Andrzej Kryj. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this