Znajdź nas na

FAKTY

Były łzy wzruszenia, nagrody i dyplomy! Uczniowie podstawówek z gminy Bałtów uroczyście zakończyli rok szkolny!

Zarówno Joanna Adamus, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole, jak i Lidia Pastuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie podkreślają, że miniony rok szkolny nie należał do najłatwiejszych, ani dla uczniów, ani nauczycieli. Pandemia koronawirusa po raz kolejny „zamknęła” uczniów w domach, na zajęciach zdalnych. Mimo wszystko udało się osiągnąć wysokie wyniki w nauce, a słabsi uczniowie z pomocą rodziców,a także dzięki swojej systematyczności, osiągnęli znacznie lepsze wyniki, nabrali „wiatru w żagle”. – Na oświacie nie można oszczędzać. W przekonaniu tym utwierdzają mnie wysokie wyniki uczniów naszych dwóch szkół podstawowych. Inwestycja w naszych najmłodszych mieszkańców jest najlepszym z kierunków – mówił podczas zakończenia roku szkolnego, w piątek (25 czerwca) Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Okole fot. Łukasz Gruniewski/naOSTRO.info

– To był już drugi rok ciężkiej pracy. Trudnej nauki dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli, a wszystko to z powodu pandemii koronawirusa. Rozpoczęliśmy normalnie, niestety już w październiku ubiegłego roku, przeszliśmy na zdalne nauczanie. Jedyny plus jest taki, że mieliśmy już większe doświadczenie, niż rok wcześniej. Było nam łatwiej. Dzieci też przyzwyczaiły się do tego, że niestety będą musiały uczyć się zdalnie. Myślę, że w tym roku poszło im to lepiej, niż poprzednio  – mówi Lidia Pastuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie.  

Dodaje, że jej zdaniem uczniowie bałtowskiej podstawówki egzamin ze zdalnej nauki po raz kolejny zdali celująco. Zawsze mogli też liczyć na pomoc nauczycieli. Tym bardziej dumna jest z uczniów, którzy w tym roku osiągnęło ponad przeciętną średnią w nauce, a także systematycznie uczestniczyli w zajęciach  zdalnych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Uczniom życzę przede wszystkim, aby te wakacje były spokojne, bezpieczne, bez chorób i bez komputerów. Na pożegnaniu klas ósmych uczniowie powiedzieli nam, że dopiero teraz doceniają możliwość i dobrodziejstwo nauki stacjonarnej, że nie da się nauki zdalnej zastąpić bezpośrednim kontaktem z nauczycielem i rówieśnikami.  Podkreślali, że im tego bardzo brakowało. Każdemu z naszych uczniów życzę przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji, abyśmy mogli spotkać się już w normalnych warunkach w przyszłym roku szkolnym – podsumowuje Lidia Pastuszka. 

Jolanta Kogut, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie dodaje, że dla niej szczególnym przeżyciem było pożegnanie klas ósmych.  

– Pożegnałam swoich ósmoklasistów, „moje janioły”, jak o nich zawsze mówiłam. Mottem przewodnim tego pożegnania były słowa: „Czas płynie jak rzeka”. Te osiem lat zleciało momentalnie. Uczyłam ich od czwartej klasy, poznałam ich „na wylot”.  Wiem o ich marzeniach, problemach, wiem jak zapatrują się na pewne sprawy – tłumaczy Jolanta Kogut. 

Dyplom otrzymała m.in. uczennica Ewa Celińska
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przyznaje, że ostatni rok szkolny  był bardzo trudny. 

– Moja klasa jest, jak to mówię – „klasą poszkodowaną”, bo od marca ubiegłego roku uczniowie musieli przejść na zdalne nauczanie i do końca roku nie pojawili się już w szkole. Przyszli we wrześniu i niestety nie pochodzili długo do szkoły. Już w październiku musieli znowu zasiąść przed komputerami. Dzieci pochodzą z rejonów wiejskich. Dostęp do Internetu teoretycznie jest wszędzie, ale niestety nie zawsze jest on tak samo szybki. Dzieci straciły bardzo dużo, później przyszedł czas na egzamin, który okazał się trudniejszy, niż początkowo obiecywano. Przeszliśmy jednak przez to wszystko obronną ręką. To zasługa naszych uczniów i ich rodziców –  podkreśla. 

Dodaje, że łezka w oku zakręciła się jej, gdy uczniowie przygotowali pożegnalną piosenkę także na jej cześć.

– To była piosenka ułożona specjalnie dla mnie. Ćwiczyli ją na przerwach, robili to jednak tak sprytnie, że nawet się nie zorientowałam. Piosenka zbudowana została na bazie utworu Budki Suflera – „Jolka, Jolka”, tylko słowa dotyczyły naszej klasy, naszych wspomnień. Myślałam, że będę twarda do końca, jednak się „rozkleiłam”. Wzruszenie odjęło mi mowę. Uwielbiam te dzieciaki. Szkoda, że odchodzą. Cieszę się jednak, że wszyscy ukończyli szkołę. Nawet ci słabsi uczniowie są przygotowani do życia. Potrafią rozpoznawać ironię, gdy ktoś z nich żartuje lub chce je skrzywdzić. Wiedzą, co jest w życiu ważne, mają też swoje cele. Mam nadzieję, że udało mi się wpoić  im to, że są wartościowymi ludźmi. Nie ważne czy ktoś będzie im zazdrościł, czy będzie chciał ich upokorzyć, ważne żeby zawsze  znali swoją wartości i walczyli o swoje – podsumowuje Jolanta Kogut. 

Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali nagrody od posła Andrzeja Kryja
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Najwyższą średnią w roku szkolnym 2020/2021 mieli: w klasie IV: Julia Walczyk (5,36), Tatiana Szymczyk (5,25), Hubert Pietras (5,0), Kacper Kucharski (4,92), Andżelika Łajca (4,83) i Daniel Bańka (4,75); w klasie V: Aniela Stefankiewicz (5,46), Karolina Siepietowska (5,38), Dagmara Dwojak (5,31), Maja Szczygieł (5,31), Natalia Różalska (5,27); w klasie VI: Bartosz Kamiński (6,0), Wiktoria Zielińska (5,69), Wiktoria Mgłosiek (5,54), Hubert Wisowski (5,38), Sandra Niewadzi (5,31), Weronika Taras (5,31), Krzysztof Bidziński (4,92), Julia Kaczmarzyk (4,77); z klasy VII: Jakub Gawlik (6,0), Joanna Orłowska (5,64), Maja Czarnecka (5,14), Gabriela Krawczyk (5,07), Daria Czerwonka ( 4,79).

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów podczas zakończenia roku szkolnego, zarówno w Szkole Podstawowej w Bałtowie, jak i  Publicznej Szkole Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole, że oświata w gminie Bałtów stoi na wysokim poziomie.

– Staramy się przez cały czas doposażać nasze placówki oświatowe w niezbędny sprzęt. Z pomocą firmy zewnętrznej rozpoczęliśmy także analizę naszej oświaty. Chcemy dowiedzieć się jaki jest poziom nauczania,  wykorzystania sprzętu, jak również szkoleń, które nauczyciele odbywali. Chcemy, zorganizować debatę oświatową z udziałem rodziców, nauczycieli, radnych z gminy Bałtów i sołtysów. A wszystko to po to, byśmy wiedzieli, w jakim miejscu się znajdujemy, co jeszcze mamy do zrobienia, a także wyznaczyli sobie cele, w kierunku których będziemy zmierzać – wyjaśnia wójt i dodaje, że tego typu debata odbyła się m.in. w Chęcinach. 

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów na zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że inwestycja w najmłodszych jest najlepszym z możliwych kierunków.

– Podczas sesji absolutoryjnej  podsumowaliśmy 2020 rok. Uczniowie klas ósmych  naszych szkół podstawowych, zarówno tej w Bałtowie, jak i Okole, uzyskali wysokie wyniki w porównaniu do innych szkół województwa świętokrzyskiego, czy powiatu ostrowieckiego. Mamy się więc czym pochwalić. Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne wyniki.  Liczę na to, że nowy rok szkolny będzie już rokiem tradycyjnym, w którym odbędą się zajęcia stacjonarne – tłumaczy Hubert Żądło. 

Dodaje, że bardzo miło jest wręczać nagrody uczniom, zwłaszcza, gdy tych najzdolniejszych  jest tak dużo. 

– Tym bardziej motywuje mnie to do dalszych działań i utwierdza w przekonaniu,  że na oświacie nie można oszczędzać. Z okazji rozpoczętych wakacji wszystkim życzę radosnych i bezpiecznych wakacji, wypoczynku, zapomnienia o czasie zdalnej nauki, a także bezpiecznego i zdrowego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym – podsumowuje włodarz.

W Okole uhonorowano nie tylko najzdolniejszych uczniów, ale i ich rodziców. Za pomoc w nauce otrzymali dyplomy
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Publiczną Szkołę Podstawową imienia Legionów Polskich w Okole ukończyło w tym roku szkolnym czterech ósmoklasistów. W sumie uczęszcza do niej, wraz z przedszkolakami – 89 uczniów. 

– Na pewno był to trudny rok, jednak daliśmy radę, dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu rodziców. Byli tacy rodzice, którzy pilnowali pracy swoich dzieci, pomagali. Naprawdę świetnie sobie dawali radę. Ta współpraca pomiędzy szkołą, a uczniami i rodzicami była duża. Pomocą były też komputery, które otrzymaliśmy z gminy, dzięki programowi „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+”. W sumie pozostał nam tylko jeden komputer, reszta została wypożyczona.  Dzieci  mogły pracować na naprawdę dobrym sprzęcie –  wyjaśnia Joanna Adamus, dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole.

Przyznaje, że jednym problemem jest od lat zasięg i limity internetu. 

–   To jednak wciąż jest bolączka, ponieważ dzieci, łącząc się, często napotykały na drodze problemy w postaci zawieszania się programów, nie słyszały tak jak powinny, ale mimo wszystko daliśmy radę. Ważny był też ten kontakt nauczyciela z uczniami i ich rodzicami. Przy mniejszej ilości uczniów łatwiej jest na pewne problemy zwrócić uwagę i odpowiednio szybko zareagować – wyjaśnia dyrektor. 

Ze szkołą pożegnało się czterech ósmoklasistów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W tym roku nagrody książkowe otrzymali też uczniowie, a ich rodzice – dyplomy, za frekwencję podczas zajęć zdalnych.

– Tak, wyróżniliśmy jednego ucznia z klasy IV, który osiągnął bardzo wiele dzięki wsparciu mamy. Nagrodziliśmy ją dyplomem za jej poświęcenie, czas i tą systematyczność. Chłopiec był na wszystkich zajęciach, systematycznie odsyłał zadania. Drugi chłopiec otrzymał nagrodę także za  frekwencję. Był bardzo solidny. Chcieliśmy też docenić dzieci za zaangażowanie. Łatwo jest dawać nagrody tym, którzy są dobrzy. My znamy te dzieci wiemy, że jeśli usłyszę dobre słowo, to wówczas „łapią wiatr w żagle”. To dla nich taka dodatkowa motywacja – tłumaczy Joanna Adamus. 

Z okazji wakacji wszystkim uczniom życzy dobrego spożytkowania czasu wolnego. 

Zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wakacje to czas odpoczynku, spędzenia go razem z rodziną w spokoju i zdrowiu, Aby mądrze i bezpiecznie spędzili ten czas. Wykorzystali go, ale nie zapomnieli o swoim wewnętrznym rozwoju. Najważniejsza jest radość, spokój i bycie razem z najbliższymi – podsumowuje. 

Najwyższą średnią w roku szkolnym 2020/2021 mieli: Maja Walczyk (4,75 ) z klasy IV, z klasy V: Julia Adamczyk (5,50), Karolina Sosnowska (5,15), a także Witor Rdzonek (4,77), z klasy VI: Zofia Letkiewicz (5,0), Klaudia Walczyk (4,76), a także Daniel Goliński (4,76), z klasy VII: Julia Kocjan (4,93) i Anna Węgrzyn (4,93).

Galeria fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-1
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-1

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-17
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-17

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-16
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-16

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-15
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-15

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-14
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-14

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-13
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-13

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-12
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-12

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-11
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-11

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-10
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-10

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-9
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-9

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-8
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-8

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-6
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-6

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-5
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-5

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-4
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-4

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-3
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-3

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-2
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-2

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-18
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-18

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-38
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-38

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-37
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-37

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-36
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-36

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-35
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-35

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-34
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-34

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-33
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-33

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-32
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-32

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-31
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-31

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-30
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-30

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-29
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-29

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-28
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-28

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-26
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-26

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-25
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-25

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-24
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-24

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-23
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-23

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-22
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-22

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-21
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-21

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-20
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-20

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-19
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-19

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-39
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-39

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-58
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-58

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-57
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-57

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-56
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-56

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-55
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-55

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-54
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-54

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-53
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-53

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-52
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-52

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-51
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-51

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-50
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-50

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-49
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-49

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-48
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-48

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-47
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-47

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-46
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-46

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-45
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-45

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-44
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-44

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-43
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-43

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-42
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-42

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-41
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-41

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-40
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-40

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-59
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-59

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-66
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-66

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-62
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-62

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-40
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-40

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-21
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-21

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-10
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-10

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-7
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-7

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-74
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-74

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-73
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-73

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-72
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-72

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-71
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-71

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-70
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-70

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-69
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-69

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-67
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-67

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-65
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-65

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-64
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-64

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-63
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-63

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-62
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-62

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-61
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-61

NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-60
NaOSTROinfo Zakończenie roku szkolnego Bałtów-60

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this